Барвінківська районна державна адміністрація

Харківської області

                               


Основні події
Про район
Керівництво
ЗУ Про місцеві адмін.
Регламент РДА
Пріоритетні цілі
Структура
Колегія
Громадська  рада
Публічна інформація

Бюджет

Розпорядження РДА
Плани роботи
Соц.економ.розвиток
Регуляторна діяльність
 Протидія корупції  

Містобудування/архітектура

Спортивні події

Оздоровлення дітей

Об’єднання громад

ЦНАП


Звіт голови РДА

Адміністративні послуги

Місце знаходження
Довідкова інформація


Відділ ДРВ
ВИБОРИ

Державні закупівлі
Вакантні посади
Оголошення
Звернення громад.

Проекти НПА
Матеріали ОМС



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31 січня 2018 року з робочим візитом Барвінківський район відвідав перший заступник голови Харківської обласної державної адміністрації М.Л. Беккер.

Під час зборів громадян на центральній площі міста Беккер М.Л. урочисто вручив міському голові Бало О.О. ключі від сміттєвозу з боковим сніговідвалом на базі автомобіля  МАЗ вартістю 1647,600 тис. грн. для комунального підприємства «Благоустрій».

Також перший заступник голови ХОДА М.Л. Беккер у приміщенні Барвінківської районної державної адміністрації провів прийом громадян з особистих питань.

З  керівниками районних служб, структурних підрозділів РДА  та головами місцевих рад проведена нарада з питань подальшого соціально-економічного розвитку району, покращення рівня життя їх мешканців. Визначені основні та першочергові напрямки заходів  з зазначених питань.

Після наради  Беккер М.Л. у Будинку творчості дітей та юнацтва  м. Барвінкового урочисто відкрив нову танцювальну залу. Зразковий колектив народного танцю «Пролісок» та естрадного танцю «Феєрія» , які зайняли перші та другі місця на всеукраїнських та міжнародних конкурсах  у містах Львів та Київ, тепер мають можливість займатися в сучасному танцювальному класі.

                    

 

 

Президент затвердив План проведення багатонаціональних військових навчань у 2018 році

 

Президент Петро Порошенко затвердив «План проведення багатонаціональних навчань за участю  підрозділів Збройних Сил України на території України та їх участі у багатонаціональних навчаннях поза межами України на 2018 рік і про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2018 році для участі у багатонаціональних навчаннях». Про це йдеться у відповідному Указі Глави держави.

Також Петро Порошенко підписав Закон № 2270-VIII «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2018 році для участі в багатонаціональних навчаннях».

Згідно з документами, в Україні цього року планується провести низку багатонаціональних навчань з підготовки підрозділів Збройних Сил: українсько-американські навчання «Репід Трайдент – 2018», українсько-американські навчання «Сі Бриз – 2018», багатонаціональні навчання «Світла Лавина – 2018», багатонаціональні навчання «Чисте небо – 2018» та українсько-румунські навчання «Ріверіан – 2018».

Реалізація положень Закону та Указу забезпечить виконання завдань у галузі безпеки і оборони в загальному контексті реалізації пріоритетного зовнішньополітичного курсу держави, підвищить ефективність реалізації національних програм щодо розвитку власних Збройних Сил та виконання зобов'язань нашої держави як учасниці програми «Партнерство заради миру», а також зобов'язання України як держави – учасниці Угоди між державами – учасницями Північноатлантичного Договору та іншими державами, які беруть участь у програмі «Партнерство заради миру», щодо статусу їхніх збройних сил, Додаткового і Подальшого додаткового протоколів до цієї Угоди, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою. Також проведення навчань дасть можливість збільшити фінансові надходження до національної економіки за рахунок надання відповідних товарів, робіт, послуг для підрозділів інших держав.

Відповідальність за підготовку і проведення у 2018 році багатонаціональних військових навчань на території України та забезпечення участі підрозділів Збройних Сил нашої держави у багатонаціональних навчаннях поза межами України у 2018 році покладається на Міністра оборони України.

Указ набирає чинності в порядку, передбаченому частиною п'ятою статті 8 Закону України «Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України», крім статті 1 та пункту 2 статті 4, які набирають чинності з дня опублікування Указу.

Закон набирає чинності з дня опублікування.

 

 

 

30 січня набув чинності закон про медреформу

 

Урядовці планують, що до липня буде утворена та розпочне роботу Національна служба здоров’я.

«Підготовчий етап впровадження медичної реформи триває ще з минулого року. Тепер є законні підстави прийняти низку рішень, щоб вчасно реалізувати заявлений раніше план реформування первинної ланки охорони здоров’я», - зазначають урядовці.

Вже триває підготовка до створення Національної служби здоров’я України - національного страховика, який укладатиме договори із закладами охорони здоров’я та закуповуватиме у них послуги з медичного обслуговування населення. «Тепер зможемо оголосити конкурс на посаду голови НСЗУ та двох його заступників. Плануємо, що до липня НСЗУ буде утворена та розпочне роботу», - обіцяють на урядовому порталі.

Також розпочався процес автономізації медзакладів – перетворення медичних закладів у комунальні некомерційні підприємства. У такому статусі вони зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з державного бюджету.

Для входження в реформу заклад первинної медичної допомоги має обрати медичну інформаційну систему (МІС) та під’єднатися до електронної системи охорони здоров’я, яка наразі працює в тестовому режимі, привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табеля технічного оснащення.

Українці почнуть обирати лікаря первинної допомоги (сімейного лікаря, терапевта, педіатра) і підписувати з ними декларації з квітня 2018 року. До цього часу підписання декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі.

 

Перспективу бачимо на ринках Китаю, Африки та Близького Сходу. Голова ХОДА – про розвиток експорту Харківщини

 

В інтерв’ю інтернет-виданню «Обозреватель» Юлія Світлична розповіла про те, як харківська промисловість пережила кризу від втрати головного ринку збуту, та про хід і перспективи диверсифікації.

Голова Харківської ОДА визнала, що різке скорочення російського ринку стало викликом для багатьох підприємств.

«Але, щоб одужати, іноді треба пройти через кризу. Наразі Україна долає той обов’язковий етап, який не пройшла на початку незалежності: починає усвідомлювати себе як самостійну індустріальну державу, що має власні національні інтереси в промисловій сфері та здатна їх сформулювати», - відзначила Юлія Світлична.

Серед головних правил, до виконання яких зараз переходить наша країна, керівник області назвала диверсифікацію ринків збуту та обов’язкову орієнтацію не винятково на експорт, але й на внутрішній ринок.

Говорячи про експортну ситуацію на Харківщині, голова облдержадміністрації позначила перспективні ринки збуту для нашого регіону.

«Високу динаміку демонструє розвиток співробітництва з Китаєм, де наша продукція є затребуваною та конкурентоспроможною. За минулий рік харківські машинобудівники подвоїли обсяги постачання на китайський ринок, і наразі продукція машинобудування складає половину всього експорту Харківщини до Китаю, - навела дані Юлія Світлична. - Велику перспективу бачимо на ринках Африки та Близького Сходу. Є нові партнери. Є нові проекти. Є переконання, що співпраця буде розвиватись».

Також позитивну динаміку регіон має й у взаєминах з європейським ринком.

«Минулого року продукція машинобудування сягнула вже майже чверті загального експорту Харківщини до країн ЄС, тоді як у 2013 році її доля складала лише 9%.І подальше поглиблення співпраці з ЄС, у першу чергу, в промисловій і науково-технічній сфері, є для нас особливим пріоритетом», - сказала голова ХОДА.

Вона відзначила, що ринок ЄС є особливо важливим, оскільки передбачає можливість виходу на ринки третіх країн. «Адже європейські сертифікати визнаються скрізь і є свого роду перепусткою до великого міжнародного ринку, - наголосила Юлія Світлична. - Саме тому одним з першочергових завдань на цей рік визначено прискорення міжнародної сертифікації продукції харківських машинобудівників. Угода про асоціацію з ЄС та безвізовий режим створюють для цього всі умови».

 

 

Апаратна нарада

 

29.01.2018 о 08.30   під час щотижневої апаратної наради голова райдержадміністрації В.І. Ромах наголосив на актуальних питаннях цього тижня:

дотримання температурного режиму в навчальних закладах району;

забезпечення розчистки доріг по місту та Барвінківському району від снігових заметів;

попередження надзвичайних ситуацій під час зимового періоду;

стан проходження опалювального сезону;

забезпечення виконання планових показників під час призову громадян на військову службу за контрактом;

З усіх питань порядку денного керівникам надані відповідні доручення.

 

 

 

Ми точно будемо в ЄС, і ми - європейська країна. Президент

 

Це заявив Петро Порошенко під час дискусії на інтерактивній сесії «Центральна та Східна Європа: новий порядок денний для континенту?» у Давосі, де проходить 48-ме щорічне засідання Всесвітнього економічного форуму.

Глава держави наголосив, що зараз Україну атакує Росія: пропаганда, фейкові новини. «Фейкові новини та популісти є зараз найбільшою небезпекою не тільки для України, а й для Європи. Я дуже радий, що у всіх європейських країнах та США питання інформаційної безпеки та фейкових новин стає частиною національного законодавства; питанням, що розглядається в Європейській комісії; що створюється спеціальний трастовий фонд НАТО зі стратегічної комунікації в кібербезпеці», - зауважив Президент.

«Вони (Росія – ред.) хочуть зобразити, що Україна – неуспішна країна. Ми не даємо їм жодного шансу для цього», - наголосив Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що у 2017 році в Україні відбулось економічне зростання на рівні 2,5%. «Під час війни. Коли наш головний промисловий потенціал на Донбасі окупований. У 2018 році прогнозується зростання ВВП у 3,8%. У нас є серйозна програма реформ для поліпшення інвестиційного клімату в 2018 році», - розповів Глава держави.

Президент подякував європейським партнерам за потужну підтримку в питанні безпеки та реформ.

«Польща підтримує нас у реформі децентралізації. Литва підтримує нас у реформуванні інвестиційного клімату. Обидві ці країни підтримують нас в антикорупційних ініціативах. Ми налаштовані ще поліпшити нашу співпрацю, оскільки це є підтвердженням нашого європейського вектора розвитку», - зазначив Глава держави.

 

 

 

 

На обласній селекторній нараді

 

26.01.2018 о 12.00 голова районної державної адміністрації В.І. Ромах взяв участь в обласній селекторній нараді, під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Є.Д. Шахненка, з  порядком денним:

- Про стан розрахунків споживачів за спожиту електричну енергію та природний газ;

- Про стан розрахунків споживачів за надані послуги з тепло-, водопостачання та водовідведення. 

У ході наради заступник голови ХОДА дав доручення керівникам департаментів облдержадміністрації, головам РДА, міським головам міст обласного значення розібратися у кожній ситуації з виникненням заборгованості з оплати за послуги ЖКГ, електроенергію ті інші енергоносії та надати інформацію стосовно перспективи розрахунків.

«Це одне з пріоритетних питань, яке ставить перед нами голова ХОДА Юлія Світлична. Це питання енергонезалежності нашої держави. Тому прошу всіх вникнути у ситуацію щодо заборгованості комунальних підприємств, соціальних установ і населення та вирішити це питання», - акцентував Євгеній Шахненко.

 

В Україні буде створено ефективну систему захисту та стимулювання інвесторів

 

Це Президент Петро Порошенко заявив на «Українському сніданку» у Давосі, де проходить 48-ме щорічне засідання Всесвітнього економічного форуму.

Зокрема, плануються зміни до податкового законодавства, за яким оподатковуватиметься лише капітал, який виводитиметься з держави. Кошти ж, що залишатимуться і працюватимуть всередині країни, від оподаткування звільнятимуться, наголосив Глава держави. «Ми плануємо внести зміни до податкового законодавства, замінити податок на прибуток аби стимулювати залучення інвестицій, але лише у випадку, коли кошти виводяться з України. Коли ви інвестуєте в Україну – ви не сплачуєте податки», - сказав він.

Президент відзначив й ініціативу зі створення Національного бюро фінансових розслідувань. «Це (Бюро – ред.) буде єдиною аналітичною службою. І жоден з інших правоохоронних органів не зможе навіть постукати в двері бізнесу. Ми плануємо створити ефективну систему, щоб захищати інтереси інвесторів», - підкреслив Петро Порошенко. Він додав, що для цього було здійснено низку важливих кроків, щоб покращити фінансову систему і очистити банківський сектор, узгоджено кандидата на посаду голови Національного банку України. І це має підтримку Міжнародного валютного фонду та міжнародних партнерів. «Я дуже пишаюся, що це є рішучим кроком для прискорення реформ. Це дуже для нас важливо», - зазначив Глава держави.

Президент нагадав, що всі зазначені зміни відбуваються під час російської агресії в Україні. «Десятки тисяч українців захищають не лише свій суверенітет, територіальну цілісність і незалежність, але свободу і незалежність у Європі і всьому світі, зупиняючи Росію від спроб підірвати глобальну стабільність, коли один з постійних членів Ради безпеки ООН є агресором. Нам життєво потрібна миротворча місія на сході моєї країни», - наголосив Глава держави. Він подякував міжнародним партнерам за підтримку цієї ідеї та готовність взяти участь у миротворчій місії.

 

Марк Беккер та Роман Чернега представили нового керівника обласного ГУ Держпраці

 

Відомство очолив Володимир Рожанський.

Рекомендуючи начальника колективу ГУ Держпраці в Харківській області та іншим учасникам зустрічі, перший заступник голови ХОДА відзначив, що Володимир Рожанський «пройшов шлях від простого працівника до керівника підприємства, має досвід роботи в органах виконавчої гілки влади та місцевого самоврядування та є депутатом обласної ради».

Марк Беккер наголосив, що зараз перед управлінням стоїть низка важливих завдань, серед них – сприяння підвищенню рівня безпеки та гігієни праці, виводу з «тіні» зарплат та підвищенню соціальних гарантій працівникам промисловості й агросектору області.

«У Харківській області відбуваються позитивні зміни. Є зростання промисловості на 6 %. За 11 місяців 2017 року обсяг виробництва та реалізації продукції склав 150 млрд грн, це на 15% вище, ніж за весь 2016 рік. 68% підприємств спрацювало з прибутком, який складає майже 4,3 млрд грн – це дані тільки за 9 місяців 2017-го, - повідомив Марк Беккер. - Головою Харківської облдержадміністрації Юлією Світличною було поставлено завдання щодо підвищення зарплатні. Ми бачимо, що в 2017 році в нас є зростання заробітної платні, його темп – понад 40 %. Якщо ми маємо збільшення обсягів виробництва, маємо прибуток, то відповідно повинні зростати соціальні гарантії. І я думаю, що це перше завдання, яке буде поставлено перед новим керівником Головного управління Держпраці в Харківській області».

Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега відзначив потенціал Харківщини, великі виробничі можливості та можливості формування ефективного бізнес-клімату, а також значну роль органів Держпраці в цих процесах.

«Нового керівника обласного управління призначаємо після проведення нами відповідного конкурсу, переможцем якого він став. Харківщина чекає на вольового керівника, який наводитиме лад у сфері праці. 2018 рік має стати роком реалізації викликів, які ми напрацювали за останній період. Для цього ми маємо всю правову базу», - сказав Роман Чернега.

Він також нагадав, що Державна служба України з питань праці належить до невеликої кількості державних органів, які не підпадають під дію мораторію на здійснення державного нагляду.

У свою чергу начальник ГУ Держпраці в Харківській області серед ключових завдань, що стоять перед його відомством, назвав формування культури у сфері безпеки та гігієни праці, вирішення проблем грубих порушень законодавства про працю, легалізації працівників та зарплат.

«Моя робота як керівника – також не допустити корупції в Головному управлінні Держпраці в Харківській області», - підкреслив Володимир Рожанський.

 

Виступ Президента на урочистому зібранні з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності УНР

«Однині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу…».

«Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка… і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України.

Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

Ваша Святосте, ваші блаженства!

Високоповажні панове дипломати!

Шановні члени українського Парламенту і українського Уряду!

Дорогі співвітчизники, громадяни України та українці всього світу!

Слова, якими я розпочав свій виступ, виглядають як суцільний текст. Другий абзац органічно випливає з першого, а третій – логічний висновок з перших двох. А насправді це - витяги з різних документів. І між ними помістився цілий рік драматичних подій, які змінили Україну, змінили Європу і змінили весь світ. Це - фрази з Четвертого Універсалу Центральної Ради та з Акта Злуки. Акт урочисто виголосили 22 січня 1919 року на Софійському майдані. А Універсал ухвалили роком раніше. І в ці дні, разом із Днем Соборності, ми з вами відзначаємо сто років проголошення незалежності Української Народної Республіки.

Важко навіть уявити, наскільки стрімко мінялася тоді ситуація в Європі. Ще чотирнадцятого року дехто з провідних діячів майбутньої української революції значився серед активістів всеросійської спілки земств і міст, яка збирала кошти на допомогу війську Російської імперії. Після окупації нею Галичини міністр закордонних справ Росії Сергій Сазонов заявив про «чудову нагоду позбутися українського руху раз і назавжди»… Схоже, у них про це марять всі міністри закордонних справ.

Зараз нам здається, ніби наші предки зволікали з рішенням про незалежність. «Як так, - задаємося ми питанням, - що Центральна Рада державну самостійність задекларувала майже наприкінці свого існування?»… Виникає питання: «Чому аж Четвертим, а не Першим Універсалом?» - думаємо ми. Насправді, раніше за Україну незалежність при розпаді імперій проголосила лише Фінляндія. Країни Балтії, Центральної Європи та Балкан зробили це вже пізніше за нас. Тільки от вони втримали цю незалежність, а ми – ні! І насамперед про те, чому так сталося, нам і слід сьогодні з вами замислитися.

«І було би помилкою, - ще раз нагадаю слова відомого історика Івана Лисяка-Рудницького, - говорити про поразку української революції. Вона не досягла своєї остаточної мети, але внутрішньо переродила суспільство України…». На фундаменті тієї революції розвивалося «і дальше українське життя».

І можу сказати, що без Четвертого Універсалу не було і би Акта проголошення незалежності. Якби наші славні предки далекого 1918 року не посіяли зерна ідеї незалежності, вона б ніколи не розрослася до майже одностайної підтримки на референдумі 1991-го року.Символічно, що прапор, герб, гімн, гривню, певною мірою єдиний стандарт літературної державної мови ми прийняли у спадок з тих часів. Рівно як і академію наук і національний архів, україномовні школи та університети. І незалежну від Москви Українську Православну Помісну Церкву.

Четвертий Універсал та Акт злуки належать до числа найважливіших документів національно-визвольних змагань. Повертатися у своїх виступах до тих подій мені випадало вже неодноразово. І я про них говорив і в Київському національному університеті імені Шевченка – у лекції, присвяченій сто п’ятдесятій річниці від дня народження Михайла Грушевського. І у виступі з нагоди сторіччя Центральної Ради; і в соту річницю проголошення УНР; і на прийнятті на честь століття української дипломатичної служби; і у привітанні зі сторіччям проведення Першого Курултаю кримськотатарського народу.

Днями відзначимо соті роковини подвигу Героїв Крут, не за горами - сто років Соборності, інші важливі і пам’ятні дати тієї доби.

Скажіть мені, а для чого така увага до історії?

Дозвольте пояснити. Я не збираюся ставати професором історії. І абсолютно не маю наміру диктувати історикам бачення тих давніх подій. Я не хочу категорично давати персональних оцінок політичним діячам того часу. В надзвичайно складних обставинах вони приймали епохальні рішення і припускалися важких помилок. За все це вони і славу розділяють одну на всіх, і відповідальність несуть спільну. А наш з вами обов’язок – зробити правильні висновки з уроків історії.

Минулого року «Спогадами» Павла Скоропадського я був настільки вражений, що наполегливо радив прочитати її всім політикам, урядовцям, депутатам. Мені ж на день народження подарували контрпропагандистську брошуру Симона Петлюри, яка має символічну назву «Московська воша». Вона, хочу наголосити, зовсім не ксенофобська, бо є в ній і самокритичний розділ «Свої гниди».

Думаю, повчально було би погортати ще й Махна. Єдина, напевно, постать в історії, яка, як твердять деякі вчені, на власних грошах друкувала офіційний дозвіл їх, ці гроші, фальшувати. Руйнівний феномен Отаманщини слід аналізувати, - тим більше, що охочі її реанімувати є і зараз, в ці часи деякі популісти.

Грушевський, Скоропадський, Винниченко, Петлюра… Історик, генерал, письменник, публіцист, яких доля висунула на роль батьків-засновників сучасної нації. І у кожного з них – своя правда. Історія не знає умовного способу, але в чому я певний, так це в тому, що, якби всі ці беззаперечно видатні постаті спрацювали як одна команда, Україна не втратила би незалежності. В чому переконався зараз, під час відвідання музею Києва, де є виставка історичних документів, які демонструють рішення, які приймалися в ті часи. Впевнений в тому, що якби всі ці особистості, беззаперечно видатні постаті, працювали як одна команда. Україна б не втратила своєї незалежності. Я в цьому впевнений напевно.

Ubi соnсоrdia ibi victoria. Де злагода, там перемога. І ця мудрість, закарбована у крилатому латинському вислові, відтак була відома ще в давньоримські часи. І це саме те, що наші предки недооцінили сто років тому.

Головне, що не дало тоді постати українській незалежній державі – брак внутрішньої єдності, політичні чвари, анархія.

Комуністично-більшовицька демагогія – те, що тепер називається популізмом, - замість того, щоб консолідувати нас в єдину націю, розпалювала класову та соціальну ненависть між різними верствами суспільства.

Фантазії про безбуржуазність української нації; неповага до права власності; право сили, а не сила права, брак компетентності та управлінського досвіду; перевага ідеологів над технократами – все це аж ніяк не сприяло українському державному будівництву. Калейдоскопічні зміни урядів, змови і постійні заколоти не залишали шансів на успіх нашої справи. За чотири роки влада в Києві змінилася, уявіть собі, за чотири роки - понад десять разів – поки врешті-решт не дісталася Кремлю на цілих сімдесят один рік.

Через брак міжнародної підтримки Україна в ті часи залишилася сам-на-сам з агресором. Власного ж боєздатного війська створити так і не встигли, бо надто пізно втямили, наскільки Україні потрібно військо. Парадокс: але в дні ухвалення Четвертого Універсалу більшовики вже наступали на Київ, лічені дні залишалося жити героям Крут, і навіть це не завадило авторам документа закарбувати на папері свою ідею  «розпустити армію зовсім».

В ті роки ще не існувало такого терміну як "фейкові новини", але відповідною технологією російська влада володіла вже тоді. Колишній Голова Уряду Ісаак Мазепа писав, що більшовики мали-таки рацію, коли згодом хвалилися, що Україну вони опанували не так збройною силою, як "силою своєї пропаганди серед дезорієнтованих українських мас". То ж хіба для нас тепер не важливо знайти спосіб, як протидіяти поширенню  російських фейків в українському інформпросторі?! Іноді їх не без задоволення тиражує наша опозиція. Час від часу на них клюють навіть ті  медіа, які позиціонують себе як глибоко українські, патріотичні та європейські. 

Відповідь на запитання, як боротися з російською пропагандою, яка підриває суверенітет та демократію у всьому світі, зараз це вже визнано, шукають на рівні Євросоюзу та його окремих членів. Ми координуємо наші зусилля зовні з нашими партнерами, а всередині країни я розраховую на саморегуляцію та пропозиції з боку української медіа-спільноти.

Ми засвоїли уроки. Ми усвідомили помилки. Ми не допустимо їх повторення. Я переконаний, нам вистачить розуму і сил, щоби політичну боротьбу всередині країни утримувати в межах європейських стандартів стосунків влади та опозиції. Це потрібно для того,  щоби ворог не зміг підірвати нас із середини; щоби п'ята колона не підняла голови; щоби отаманщина не руйнувала основ державності і демократії.

Я хочу наголосити, ми не будемо виконувати пункту Четвертого Універсалу про розпуск війська. Я хочу наголосити, що Україна вже готова дати жорстку військову відсіч агресорові в разі його спроб піти у наступ.

У боротьбі з агресором ми відчуваємо потужну підтримку наших міжнародних партнерів. І це – принципова позитивна відмінність сьогоднішньої ситуації від тієї, що існувала сто років тому.  

Напередодні Дня Соборності Верховна Рада ухвалила надзвичайно важливий Закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях».  Мою президентську стратегію, мої пропозиції щодо реінтеграції окупованих територій України.

Я дуже дякую за це Верховній Раді, Вам, пане Голово.  І для мене дуже важливо було, що закон набрав майже конституційну більшість голосів. У фінальному голосуванні його підтримали навіть ті політичні сили, які за день до цього його дуже гостро критикували, критикували і президентський проект, і кінцеву версію. Наголошували і відмовлялися голосувати в першому читанні.

Я думаю, що це стало важливим прикладом відповідальної консолідації владних та опозиційних політичних сил у питанні, що стосується нашого спільного національного інтересу. Де не може бути компромісів – у питаннях суверенітету, територіальної цілісності, незалежності нашої держави. Це – приклад, коли міркування міжпартійної боротьби принесено в жертву загальнодержавній справі.

Агресору не подобається, коли його називають агресором. Окупанту неприємно, коли на окупацію кажуть окупація. На злодії шапка горить, і він хоче уникнути міжнародної відповідальності за свої злочини. Рефлексія Москви зайвий раз переконує, що ми прийняли правильний Закон. І хочу чітко заявити – я підпишу його, щойно він надійде з українського Парламенту.

Цей Закон фіксує право України на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН і деталізує механізм його реалізації. Але, водночас, він підтверджує пріоритетність мирного, політико-дипломатичного врегулювання. Хочу наголосити окремо, ані дух, ані буква цього Закону не суперечать Мінським домовленостям, як це хоче представити Москва. На відміну від Росії, яка шукає будь-який привід, аби їх не виконувати, Україна неухильно дотримується і буде дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань. Я адресую це до дипломатів, присутніх в цьому залі, дуже прошу передати цей меседж у свої столиці.

Для нас же ухвалений закон цінний насамперед тим, що він є по суті технологією повернення окупованих територій під суверенітет України. Радісне свято Дня Соборності буде для українців із гірким присмаком доти, доки чобіт російського окупанта топче українську суверенну землю Криму та Севастополя, Донеччини та Луганщини.

Дорогі українці!

Досвід визвольних змагань 1917-1921 років має ще один важливий для нас вимір. Він вчить, що соціально-економічні проблеми слід вирішувати вчасно та ефективно. На сто відсотків незворотною наша незалежність стане тоді, коли ми доведемо усьому світові, а насамперед самим собі, що ми стали успішною країною успішних людей.

Переживши найболючіший шок, який спричинили війна та економічна агресія з боку Росії, ми повертаємося на шлях відновлення й розвитку.

Маємо подолати зовнішню агресію, розбудувати європейську Україну, і передати її в надійні руки наших дітей та онуків.

Це – наша місія, і вона абсолютно реальна і можлива.

Вітаю всіх із Днем Соборності і сотою річницею проголошення державної самостійності УНР!

Особлива подяка – нашим воїнам, які на фронті захищають соборну Україну.

Особливі вітання – громадянам України, які живуть зараз в умовах російської окупації. Кожен день розлуки, яким би важким він не був, все-таки наближає нас до неминучого возз’єднання.

Слава нашій Вітчизні – єдиній, соборній, неподільній!

Слава Україні!

 

Саме в єдності наша сила. Юлія Світлична

22 січня в Харківській області відзначають День Соборності України та 100-річчя прийняття IV Універсалу Української Центральної Ради, яким було проголошено незалежність Української Народної Республіки.

Урочисті заходи проходять у всіх районах області. У Харкові до 99-річчя соборності відбулось покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. У заході взяло участь керівництво ХОДА, представники громадських організацій, воїни АТО, волонтери, харків’яни та гості міста.

«Сьогодні виповнюється 100 років з дня проголошення ІV Універсалу Української Центральної Ради про незалежність нашої держави. І ми сьогодні, як і сто років тому, кажемо, що Україна є соборною, неподільною та єдиною, - відзначила голова ХОДА Юлія Світлична. - Саме в ці дні особливо відчуваєш єдність українського народу, взаємну підтримку. Єдність робить нас міцнішими, та саме в єдності наша сила».

Керівник області нагадала, що 29 січня Україна відзначатиме ще одну значну історичну дату – 100-річчя бою під Крутами. До Дня соборності та ювілейних дат у Харківській області буде проведено близько 3,5 тисячі різноманітних заходів – історичної, освітньої та культурної спрямованості. Зокрема, в Харківському історичному музеї 22 січня відкриється виставка «100 років боротьби. Українська революція. 1917-1921». Виставка архівних документів до Дня Соборності України також проходить у Державному архіві Харківської області (пр. Московський, 7). Проведення свята єднання «Соборність України – понад усе!» заплановано в обласній бібліотеці для дітей тощо.

«На будівлі обласної державної адміністрації майорить величезний український прапор. Було прийнято рішення так вшанувати ці дати, - повідомила керівник області. – У ці дні всі ми разом – від сходу до заходу, від півдня до півночі – єднаємося та вшановуємо тих, хто боровся за незалежність нашої держави. Хочу привітати всіх земляків зі святом, побажати здоров’я, наснаги, щастя, віри та єдності. Тому що єднання – це запорука миру».

 

 Юлія Світлична очолила рейтинг діяльності голів ОДА в 2017 році, складений КВУ

 

Керівник Харківщини стає лідером рейтингу другий рік поспіль.

Результати рейтингового оцінювання діяльності голів ОДА Комітет виборців України оприлюднив 22 січня. Під час його складання враховували показники соціально-економічного розвитку регіонів та результати експертного опитування.

«У 2017 році в Харківській області мало місце економічне зростання. Зокрема, зросли темпи промисловості (на 6% до показників 2016 року), будівництва (на 23%), інвестицій та експорту товарів (на 17%)», - відзначили в Комітеті виборців, пояснюючи 1-е місце Юлії Світличної в рейтингу.

Також, за інформацією КВУ, місцеві експерти високо оцінили міжнародну активність Харківської ОДА, відзначивши, зокрема, візит на Харківщину президентів Литви та Польщі. Експерти зауважили, що завдяки великій кількості міжнародних контактів вдалося переконати міжнародну спільноту в безпечності регіону.

«Також було відзначено будівництво Харківського метрополітену та залучення коштів ЄБРР на відповідні роботи. Крім того, було підкреслено взаємодію ОДА з облрадою: прийняття обласного бюджету без жодного голосу «проти», - уточнили в Комітеті виборців України.

Серед плюсів, які зарахували до скарбнички Харківщини, також значні успіхи в дорожньому будівництві (у 2017 році відремонтовано в 4,5 раза більше доріг, ніж у 2016-му) та розвиток інфраструктури в районах (зокрема, ремонт понад 100 км магістральних водопроводів та 30 водозабірних споруджень).

Нагадаємо, Юлія Світлична очолила рейтинг діяльності голів ОДА від КВУ за результатами 2016 року та першого півріччя 2017-го.

До першої п’ятірки ТОПу керівників регіонів-2017 також увійшли очільники Тернопільщини, Вінниччини, Донеччини та Львівщини. Серед аутсайдерів рейтингу – керівники Одеської, Рівненської, Херсонської, Черкаської, Полтавської, Чернівецької, Хмельницької та Волинської областей.

Апаратна нарада

22.01.2018 о 08.30  голова райдержадміністрації В.І. Ромах відбулася  провів чергову щотижневу апаратну нараду.  

Під час наради були обговорені важливі питання сьогодення:

забезпечення  виконання заходів присвячених  Дню Соборності України та 100-річчя прийняття IV Універсалу Української Центральної Ради;

дотримання температурного режиму в навчальних закладах району;

забезпечення розчистки доріг по місту та Барвінківському району від снігових заметів;

попередження надзвичайних ситуацій під час зимового періоду;

стан проходження опалювального сезону;

забезпечення виконання планових показників під час призову громадян на строкову військову службу та військову службу за контрактом;

З усіх питань порядку денного керівникам надані відповідні доручення.

Незалежна, Соборна, єдина  моя Україна 

22 січня 2018 року  з нагоди Дня Соборності та 99 –ї річниці проголошення Акту Злуки Української Народної республіки й Західноукраїнської Народної республіки Барвінківська районна державна адміністрація спільно  з районною бібліотекою та історико - краєзнавчим музеєм провели заходи, присвячені  зазначеним подіям.

Відбулась тематична виставка художньої літератури та історичних документів «Свято Соборності – символ єднання України». В історико - краєзнавчому музеї була підготовлена та проведена виставка на тему: «Обряди та традиції українського народу». У навчальних закладах району проведені загальношкільні лінійки та тематичні уроки з нагоди Дня Соборності України.

«Свято, за яке сторіччя боровся наш народ, об’єднує  багатонаціональну країну і є спрямованим на укріплення нації, виражає дух народу, віддзеркалює сьогодення і славне минуле!» - наголосив під час урочистостей голова Барвінківської районної державної адміністрації В.І. Ромах.

 

Юлія Світлична провела переговори з керівником Ташкентської області

 

Голова ХОДА та очільник хокіміяту Ташкентської області Республіки Узбекистан Гуломжон Ібрагімов обговорили перспективні напрямки подальшої співпраці та домовилися про обмін бізнес-делегаціями.

У першу чергу йшлося про співробітництво у сфері машинобудування. Узбецьку сторону цікавить продукція харківських заводів, які працюють у галузі турбінобудування, авіабудування, виробництва тракторів. Також можливою є співпраця у питаннях розвитку гідроенергетики Ташкентської області.

Крім того, керівники регіонів обговорили перспективи співробітництва у сфері сільського господарства та можливість налагодження експорту зернових та інших культур, а також продуктів харчування виробництва харківських підприємств.

Гуломжон Ібрагімов також виразив зацікавленість у розвитку міжрегіональних взаємин у сфері освіти. Юлія Світлична запевнила, що Харківська область як один з найбільш потужних студентських центрів Європи готова надати представникам Узбекистану конкурентний рівень освітніх послуг.

Юлія Світлична та  Гуломжон Ібрагімов домовилися про обмін бізнес-делегаціями для більш предметного та детального вивчення можливостей подальшої співпраці. Делегація бізнесу Харківської області на чолі з головою ХОДА планує відвідати Ташкентську область у квітні - травні цього року.

 

 

Голова ХОДА назвала дороги, які ремонтуватимуть у 2018 році

 

Головні напрямки, по яких виконуватимуться роботи, Юлія Світлична визначила під час зустрічі з журналістами 18 січня.

«Серед пріоритетних - два напрямки: на Донецьку та Луганську області. Зокрема, продовжиться ремонт траси Чугуїв - Мілове. Дорога до Куп’янська і по самому місту вже зроблена, на 2018 рік заплановані роботи на ділянці від Куп’янська до кордону з Луганською областю, - розповіла Юлія Світлична. – Також повністю буде відновлена дорога Харків - Охтирка. Ремонт проводитиметься і на дорогах Мерефа - Зміїв, Мерефа - Павлоград, по самому місту Мерефа. Продовжаться роботи і на дорозі в напрямку Вовчанська, на дорозі Козача Лопань - Дергачі».

Керівник області також підкреслила, що особлива увага приділятиметься дорогам місцевого значення.

«Створено Дорожній фонд Харківської області. Це дасть нам можливість нарешті ремонтувати автошляхи місцевого значення. Будемо працювати над тим, щоб привести до ладу дороги, які не ремонтувалися десятиріччями, щоб у кожному районі, кожному населеному пункті люди отримали дороги європейської якості», - сказала Юлія Світлична.

 

 

Обсяги виробництва машинобудування області зросли на 8%

 

Про це повідомила голова ХОДА Юлія Світлична під час зустрічі з журналістами 18 січня.

Підбиваючи підсумки минулого року, керівник області зазначила, що промислове виробництво на Харківщині зросло на 6%, у машинобудуванні цей показник склав 8%.

«Нам вдалося зберегти та завантажити такі важливі підприємства як «Турбоатом», завод ім. Малишева, ХТЗ. Відновив роботу сирний завод у Великому Бурлуку - зараз він відновлює потужності та вже переходить до випуску продукції. Головне, що на заводи повертаються люди. За рік у галузі створено 3600 нових робочих місць - така динаміка спостерігається вперше за останні 4 роки», - зауважила Юлія Світлична.

За її словами, загалом фінансовий результат діяльності підприємств області склав близько 4 млрд грн - це майже в 10 разів більше, ніж у 2016 році.

«Промисловість Харківської області має значення не регіонального, а загальнонаціонального масштабу. Це стосується і обороноздатності, і  економічної безпеки. Тому питання розвитку нашої промисловості стоїть окремим пунктом у керівництва держави», - підкреслила голова ХОДА.

 

Засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії

 

18 січня 2018 року за участі голови Барвінківської районної державної адміністрації В.І. Ромаха відбулося позачергове засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при Барвінківській районній державній адміністрації, де були всебічно розглянуті питання щодо посилення заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Барвінківського району.

На засіданні заслухали інформацію начальника Барвінківського районного відділу ГУ ДПСС в Харківській області Самелюка А.В., який відмітив, що  епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней в Україні та в Харківській області залишається дуже складною.

У 2017 році на території Харківської області було виявлено 17 спалахів африканської чуми свиней, при цьому було оголошено 17 неблагополучних пунктів на території 12 районів у т.ч. в с. Рідне Барвінківського району.

З метою вжиття заходів щодо недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Барвінківського району Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Барвінківській районній державній адміністрації прийняла рішення щодо поновлення Плану оперативних дій у разі винекнення підозри захворювання свиней на африканську чуму в Барвінківському районі, План організаційних, ветеринарно-санітарних та господарських заходів щодо ліквідації вогнища АЧС та недопущення розповсюдження інфекції на території Барвінківського района на 2018 рік,  а також Комплексний план заходів по недопущенню АЧС на територію Барвінківського району на 2018 – 2019 роки з урахуванням дій усіх причетних служб та організацій.

 

Україна – особливе місце на мапі Європи, і саме тут вирішується її майбутнє. Президент

 

Це Петро Порошенко сказав під час виступу на зустрічі з главами дипломатичних представництв іноземних держав та міжнародних організацій, акредитованих в Україні.

«Дякую всім тим, хто підтримує Україну в її боротьбі за мир, добробут, процвітання та європейське майбутнє», - сказав Президент.

«Минулого року, особливо восени, Україна зробила дуже важливі кроки, ухваливши цілу низку стратегічних реформ. Вони роблять нас більш стійкими на внутрішньому фронті, і це той шлях, яким слід надалі йти і в нинішньому році», - сказав Президент.

Петро Порошенко подякував міжнародним партнерам, передусім - країнам Великої сімки, за надзвичайно потужну підтримку України.

За його словами, Україна вдячна Японії за формулу Ісе-Шімі та за фантастичний рік Японії в Україні. Глава держави також подякував Канаді, чиє головування у Великій сімці тільки-но розпочалося, за дуже насичений порядок денний сприяння реформам в Україні. «Розраховуємо, що ця підтримка матеріалізується, зокрема, в чіткий Європейський план для України», - додав він.

Президент зазначив, що прекрасним прикладом підтримки та співпраці з Україною є Стратегічний оборонний бюлетень з НАТО, завдяки якому ми зміцнюємо наш оборонний потенціал на засадах взаємосумісності з Альянсом. Він зауважив, що в цьому році цю роботу буде продовжено, зокрема - у світлі брюссельського саміту НАТО.

Крім того, він подякував численним гуманітарним організаціям та міжнародним донорам за неоціненну підтримку у справі мінімізації негативних наслідків російської агресії, передусім, допомогу внутрішньо переміщеним особам та відновлення звільнених українських територій.

«Маємо пам’ятати, що Україна – це особливе місце на мапі Європи. Саме тут вирішується майбутнє Європи», - наголосив Петро Порошенко.

За його словами, на відміну від подій 100-річної давнини, сьогодні у нас є все, щоб відстояти свою землю. «Ми підтримуємо і захищаємо міжнародне право як нашу основоположну цінність. Ми побудували міцну демократичну та об’єднану націю з економікою, що зростає, і потужною та патріотичною армією. І ми маємо непохитну єдність та солідарність з усіма вами проти агресії», - зазначив Президент.

«Дякую тим, хто прийняв Україну в своє серце», - звернувся Глава держави до глав дипломатичних представництв іноземних держав, додавши, що посли є партнерами, союзниками і друзями України.

 

Служби Харківщини готові до роботи в умовах негоди

 

17 січня голова ХОДА Юлія Світлична взяла участь у позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Нарада з головами обласних адміністрацій та керівниками відповідних служб пройшла під головуванням Віце-прем’єр-міністра - міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка.

Учасники засідання обговорили погіршення погодних умов у низці регіонів України та виробили план заходів з ліквідації наслідків можливої стихії.

Говорячи про ситуацію в Харківській області, голова ХОДА відзначила, що згідно з прогнозами синоптиків, значного погіршення погодних умов не очікується.

«Однак ми маємо бути готові оперативно реагувати на будь-які надзвичайні ситуації у разі їх виникнення», - підкреслила Юлія Світлична.

Вона доручила всім відповідальним за життєзабезпечення регіону службам, а також головам РДА та керівникам міст обласного значення працювати у посиленому режимі та бути цілодобово готовими до ліквідації можливих наслідків негоди.

Особливу увагу Юлія Світлична приділила питанню розчищення доріг та забезпечення 100%-го  проїзду магістралями державного значення.

«В області є відповідна техніка, в наявності всі необхідні матеріали. Держава забезпечила фінансування, ми на місцях маємо зробити все, щоб гарантувати безпеку громадянам. Прошу всі служби та районне керівництво показувати той високий рівень відповідальності, який ми демонструємо два роки поспіль. Незадовільну реакцію на надзвичайні ситуації я буду розцінювати як службову недбалість», - підкреслила керівник області.

 

 

 

Особистий прийом громадян головою райдержадміністрації

 

17.01.2018 о 09.00 відповідно до затвердженого графіку відбувся прийом громадян з особистих питань головою районної державної адміністрації                В.І. Ромахом.

Під час прийому до керівника району звернулися громадяни району. Заявників турбували питання з надання матеріальної допомоги та роз’яснення деяких земельних питань. 

На усі питання надані конкретні відповіді.

 

 

 

 

 

 

 

У Барвінковому побудували свердловину, яка забезпечила якісною водою 3,5 тисячі чоловік 

 

16.01.2018 З роботою об’єкту ознайомився заступник голови ХОДА Євгеній Шахненко під час робочої поїздки до Барвінківського району 16 січня.

Нова свердловина та станція зі знезалізнення води були запущені в експлуатацію у грудні 2017 року. Об’єкт забезпечує питною водою жителів мікрорайону поблизу Барвінківської центральної районної лікарні та сам медичний заклад.

«Цей мікрорайон питною водою забезпечувала лише одна свердловина. Але річ у тому, що у разі виходу її з ладу могла статися аварійна ситуація. Подібне Барвінкове пережило у минулому, коли люди на декілька місяців залишилися без води, її доводилося підвозити з інших населених пунктів. Тепер мікрорайон центральної районної лікарні, де мешкає понад 3,5 тисячі громадян та сама центральна лікарня - у безпеці. Працюють дві свердловини, - підкреслив голова районної державної адміністрації Володимир Ромах. - Окрім того, нам потрібно було вирішити ще одне завдання. Рівень заліза у воді зі свердловини в декілька разів перевищував норму. Тепер ми маємо спеціальну станцію, завдяки якій населення забезпечено якісною питною водою».

Як зазначив Володимир Ромах, будівництво об’єктів було профінансовано з обласного бюджету.

Євгеній Шахненко відзначив необхідність комплексного вирішення проблеми забезпечення населення якісною питною водою. Зокрема, мова йшла про реконструкцію «Башти Рожновського», яка забезпечує подавання води до житлових багатоповерхівок Барвінкового, а також до 4-поверхової будівлі ЦРЛ. Башта була побудована у 1960 році і наразі знаходиться в аварійному стані.

 

Заступник голови обласної державної адміністрації Є.Д Шахненко відвідав Барвінківський район

 

16.01.2018 З технічним станом медичного закладу ознайомився заступник голови ХОДА Євгеній Шахненко під час робочої поїздки до Барвінківського району 16 січня.

Як розповів голова Барвінківської районної державної адміністрації Володимир Ромах, лікарня була побудована у 1970-х роках. З того часу за рахунок місцевого бюджету проводилися часткові ремонті роботи але для вирішення проблем в комплексі щодо ремонтних робіт не вистачало коштів.

Фінансування ремонтних робіт  заплановано провести у 2018 році. Зокрема, в будівлі замінять вікна і двері, а також систему опалення. Окрім того, заплановано відремонтувати дах. Кошти на ці роботи вже виділені з обласного бюджету. Питання знаходиться на особистому контролі у першого заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Беккера Марка Львовича.

Також Євгеній Шахненко оглянув котельню ЦРЛ, де необхідно замінити електрогазове обладнання на сучасне. Заступник голови ХОДА Євгеній Шахненко дав доручення керівникам профільних обласних служб і структур вжити всіх необхідних заходів для вирішення вище зазначеної проблеми.

У ході поїздки до Барвінківського району Євгеній Шахненко провів нараду з керівниками профільних служб, структурних підрозділів РДА та ХОДА щодо визначення заходів на 2018 рік з оптимізації систем теплопостачання, реконструкції котелень, щодо завершення будівництва другої черги очисних споруд в м.Барвінкове, забезпечення питною водою Гаврилівської сільради та вирішення значимих для міста та району проблем.

Окрім того, було обговорено питання щодо переведення на індивідуальне опалення 73 квартир у 13 житлових будинках у Барвінковому. Роботи мають бути завершені до 1 жовтня цього року. Відповідальним за проведення зазначених заходів, надання громадянам інформативної та іншої допомоги визначені Барвінківський виконавчий комітет разом з філією комунального підприємства “Обласний інформаційно-технічний центр”.

Особлива увага була приділена питанню ремонту доріг у Барвінківському районі.

Також, перебуваючи в районі, Євгеній Шахненко провів виїзний прийом громадян.

 

 

У ХОДА обговорили план заходів щодо боротьби з АЧС у 2018 році

 

15 січня під головуванням першого заступника керівника області Марка Беккера відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ХОДА.

Під час зустрічі члени комісії при облдержадміністрації та РДА, керівники структурних підрозділів ХОДА та представники ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області розглянули питання щодо заходів з недопущення розповсюдження збудника АЧС у регіоні.  

Марк Беккер визначив проблемні питання щодо спалаху АЧС на території області.

«Головні проблеми - це відсутність системної роботи, відсутність контролю за виконанням нормативних документів з боку районних протиепізоотичних комісій щодо профілактики та боротьби з вірусом АЧС на заражених територіях, а також невиконання спецрежиму сільгосппідприємствами, які мають поголів’я свиней, - підкреслив Марк Беккер. - Вимагаю від районних представників надзвичайних протиепізоотичних комісій внести суттєві зміни до планів заходів з недопущення розповсюдження збудника і, головне - виконати їх».

Перший заступник голови ХОДА акцентував увагу на необхідності виконання «закритого» спеціального режиму на неблагополучних територіях. Під час засідання були обговорені конкретні дії щодо проведення обліку домашніх тварин та депопуляції дикого кабана в районах, заражених АЧС.

«Останні випадки зараження були зафіксовані винятково серед диких кабанів у природному осередку. Єдиним дієвим методом боротьби із збудником вірусу є депопуляція диких кабанів, і цього вимагають від нас рішення профільних міжнародних організацій», - підкреслив Марк Беккер.

Начальник ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області Олександр Тертишник також наголосив, що основними причинами виникнення та розповсюдження вірусу АЧС було безконтрольне переміщення свиней з неблагополучних територій України в 2016 році, а також порушення ветеринарно-санітарних правил утримання тварин у малих фермерських господарствах.

«З метою проведення контролю за епізоотичним станом АЧС серед диких кабанів у сезоні полювання 2017-2018 років на території мисливських угідь області проведено відстріл 85 голів диких кабанів, при цьому в 11 випадках виявлено збудник АЧС», - розповів Олександр Тертишник.

Всього, за даними ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області, за 2016-2017 роки через АЧС було знищено понад тисячі голів свиней, прямі збитки склали майже 3 млн грн. 

 

 

На щотижневій апаратній нараді

 

15.01.2018 о 08.30 відбулася щотижнева апаратна нарада у   голови райдержадміністрації В.І.Ромаха. Голова наголосив на пріоритетних цілях цього тижня:

попередження надзвичайних ситуацій під час зимового періоду;

дотримання температурного режиму в навчальних закладах району;

питання призначення субсидій населенню;

забезпечення виконання планових показників під час призову громадян на строкову військову службу та військову службу за контрактом;

вжиття постійних  заходів щодо економії енергоносіїв;

З усіх питань порядку денного керівникам надані відповідні доручення.

 

 

 

 

«Разом в майбутнє»

 

11.01.2018 перший заступник голови районної державної адміністрації О.С. Калінін взяв участь в нараді з питання «Умови участі в обласному конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» в 2018 році» в режимі «LifeSize» під головуванням заступника голови Конкурсного комітету, першого заступника голови Харківської обласної ради Віктора Коваленко та заступника голови Конкурсного комітету, голови постійної комісії Харківської обласної ради з питань бюджету Л. Немикіної.

В селекторній нараді також взяли участь заступник голови Барвінківської районної ради Ухань В.М., представники виконавчого апарату районної ради, міський та сільські голови, керівники комунальних установ та закладів району, представники громадських організацій.

 

 

 

 

Щотижнева апаратна нарада

 

09.01.2018 о 08.30 перший заступник голови районної державної адміністрації О.С. Калінін провів щотижневу апаратну нараду.

На нараді були розглянуті питання:

попередження надзвичайних ситуацій під час зимового періоду;

забезпечення виконання планових показників під час призову громадян на строкову військову службу та військову службу за контрактом;

дотримання температурного режиму в навчальних закладах району;

вжиття постійних  заходів щодо економії енергоносіїв;

контроль за нарахуванням субсидій населенню;

З усіх питань порядку денного керівникам надані відповідні доручення.

 

      

Поиск

ІЗЮМСЬКА ОДПІ

Консультація міністра юстиції

НАДС інформує

Соціальний захист населення




 

 


 

 

 

© 2011 Барвінківська районна державна адміністрація
html counterсчетчик посетителей сайта