Барвінківська районна державна адміністрація

Харківської області

                               


Основні події
Про район
Керівництво
ЗУ Про місцеві адмін.
Регламент РДА
Пріоритетні цілі
Структура
Колегія
Громадська  рада
Публічна інформація
Бюджет
Розпорядження РДА
Плани роботи
Соц.економ.розвиток
Регуляторна діяльність
 Протидія корупції   Містобудування/архітектура
Спортивні події
Оздоровлення дітей
Об’єднання громад
ЦНАП
Звіт голови РДА
Адміністративні послуги
Місце знаходження
Довідкова інформація
Відділ ДРВ
ВИБОРИ
Державні закупівлі
Вакантні посади
Оголошення
Звернення громад.
Проекти НПА
Матеріали ОМСhttp://univd.edu.ua/images/gerb_L.png

 

 

 

 

 

 

 

 

                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Харківської області станом на 31.05.2020

 

 

У Харкові запрацював перший в Україні центр для підприємців «Дія. Бізнес»

 

Голова ХОДА Олексій Кучер разом із заступницею міністра цифрової трансформації Валерією Іонан взяв участь у відкритті офлайн-хабу на вул. Сумській, 65.

«Дія.Бізнес» – це дуже потужний імпульс для розвитку підприємництва! - відзначив Олексій Кучер. - Як керівник області вболіваю за «місця», а тому з Валерією розглянули можливість відкриття подібних офісів у районних центрах. Окрім цього, обговорили питання підвищення цифрової грамотності населення, цифрової трансформації регіону та безліч крутих ІТ-проєктів! Область наполегливо прагне стати лідером у сфері цифрової трансформації, і разом з вами ми зробимо це!».

Центр «Дія. Бізнес» відкриває для підприємців такі можливості:

- допомога в старті бізнесу;
- бізнес-консалтинг;
- доступ до сотень бізнес-планів;
- воркшопи та бізнес-конференції для підприємців;
- оренда простору для власних ідей.

Поки продовжують діяти карантинні обмеження, всі консультації відбуваються в онлайн-форматі за посиланням.

 

 

Усі об’єкти «Великого будівництва» будуть завершені до кінця року

 

Про це повідомив голова ХОДА Олексій Кучер після сесії обласної ради 28 травня.

За його інформацією, сьогодні депутати підтримали рішення виділити кошти на об’єкти у рамках програми «Велике будівництво», ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським. 

«Ми зберегли ті об’єкти, які є дуже важливими. Ви знаєте, є програма Президента «Велике будівництво», її підтримали. Дякую всім депутатам, - сказав Олексій Кучер. - Окрім цього, ми знаємо і розуміємо, що будівництво – це робочі місця. У сьогоденні це дуже важливо, тому ми намагались зберегти максимальну кількість об’єктів, не дивлячись на те, що бюджет сьогодні був скоригований».

За словами голови ХОДА, до програми «Велике будівництво» увійшли об’єкти з найвищим ступенем готовності, аби навіть за умов пандемії завершити довгоочікувані об’єкти. 

«Ми якраз вибирали ті об’єкти, ступінь яких висока, для того, щоб вони не простоювали, були завершені, і люди мали можливість користуватись», - повідомив Олексій Кучер.

Керівник Харківської області повідомив, що до кінця року завершать роботи у 5 школах, 5 садочках, на 5 спортивних об’єктах, а також на частині доріг. 

«Є різний ступінь готовності: деякі з них будуть здані в експлуатацію вже, мабуть, наприкінці першого місяця літа, а ті, які найменш готові, будуть здані в експлуатацію до кінця цього року, - зазначив Олексій Кучер. - Максимальна кількість об’єктів буде здана до 1 вересня».

Відповідаючи на питання щодо будівництва на території Харківської області амбулаторій, Олексій Кучер повідомив, що зараз у ХОДА проводять інвентаризацію розпочатих у минулі роки будівництв.

«Ми викладемо обов’язково цю карту, ви побачите, після інвентаризації. Але це болюче питання», - сказав керівник області.

 

 

 

 

Сьогодні відбулось умовне страхування всіх медичних працівників області. Олексій Кучер

 

Саме так прокоментував рішення депутатів голова ХОДА на брифінгу після чергового засідання обласної ради.

«Я дякую кожному депутату, який підтримав цю ініціативу і проголосував за ті виплати, що будуть надані лікарям, які захворіли в боротьбі з COVID-19. Це дуже важливо, тому що ми хочемо підтримати лікарів», - сказав Олексій Кучер.

Він зазначив, що медики регіону, які захворіють під час боротьби з коронавірусною інфекцією, отримають виплати в розмірі 10 000 гривень.

«Сьогодні відбулось умовне страхування всіх медичних працівників області», - сказав Олексій Кучер.

Нагадаємо, раніше керівник області ініціював внесення змін до програми «Здоров’я Слобожанщини». До неї додали пункт щодо додаткового стимулювання працівників медичної галузі Харківщини в умовах поширення коронавірусної хвороби COVID-19. Це дозволить медикам, які захворіли, отримати допомогу від обласної ради та адміністрації у розмірі 10 тис. гривень на підтримку та лікування.

 

 

 

 

Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Харківської області станом на 28.05.2020

 

 

За останні роки Харківщина стала лідером за кількістю розпочатих і незавершених будівництв. Олексій Кучер

 

Голова ХОДА повідомив, що проводить інвентаризацію довгобудів.

Серед них - медичні амбулаторії, яких у 2018 році обіцяли збудувати 50 за рік, почали - 30, а реально збудували лише 7.

Це голова ХОДА заявив під час сесії обласної ради у ході обговорення питання програм будівництва. Зокрема, йшлося про виникнення довгобудів на території області: об’єктів, які почали зводити у 2017-2018 роках – і так і не добудували.

«Питання дуже гостре, ви правильно його порушуєте, але треба було ставити його трохи раніше, - звернувся Олексій Кучер до депутатів. - Ми маємо критичну ситуацію щодо об’єктів, які розпочалися і на сьогодні є незавершеними. Наша область за кількістю таких об’єктів є лідером – у негативному плані. І це дуже і дуже погано. Ми зараз робимо інвентаризацію, я додатково озвучу: що було розпочато, і розпочато в політичній площині».

Голова ХОДА зазначив, що серед таких об’єктів, зокрема, - сільські амбулаторії: з 30, які почали будувати ще у 2018 році, обіцяючи виконати роботи за рік, завершили лише 7.

«Окрім того, що не добудовано амбулаторії – і не зрозуміло, куди були витрачені кошти, - розпочато будівництво 4-х заводів з перероблення відходів. Так от для чого одночасно розпочати 4, витратити колосальні кошти – і не добудувати жодного? Розпочніть один, використовуйте його, а далі будуть кошти – розпочинайте інший. Але от такий підхід був до будівництва у Харківській області», - сказав керівник обласної адміністрації.

Директор Департаменту капітального будівництва ХОДА Олексій Белоцький, відповідаючи на питання депутатів, зазначив, що позиція ХОДА – завершувати та вводити в експлуатацію всі об’єкти, будівництво яких було розпочато в минулі роки. Проте секвестр бюджету не дозволить зробити це одномоментно. Зокрема, це стосується і амбулаторій.

«Планувалося збудувати 30 амбулаторій, на сьогодні було збудовано і введено в експлуатацію тільки 7, решта 23 залишились довгим будівництвом. На попередній сесії у лютому були виділені кошти на добудову 7 амбулаторій, на сьогодні ми ведемо роботу з їх завершення. Щодо завершення наступних 16 амбулаторій - для цього необхідна сума близько 50 млн грн, тому ми будемо звертатись надалі до обласної ради, якщо буде можливість, щодо виділення коштів для завершення цієї програми в цілому», - сказав директор Департаменту капітального будівництва ХОДА.

 

 

 

Олексій Кучер ініціював виділення додаткових коштів з обласного бюджету на виплати медикам

 

Це питання внесли на розгляд сесії.

Керівник області ініціював внесення змін до програми «Здоров’я Слобожанщини» та додав пункт щодо додаткового стимулювання працівників медичної галузі Харківщини в умовах поширення коронавірусної хвороби COVID-19. Це дозволить медикам, які захворіли отримати допомогу від обласної ради та адміністрації у розмірі 10 000 гривень на підтримку та лікування.
«Нами було прийнято рішення вийти з ініціативою, аби за рахунок обласного бюджету ми змогли фінансувати медиків, які захворіли на COVID-19, - зазначив Олексій Кучер. - На Харківщині як і в Україні кожен 5 захворівший -  це медик. Це буде додаткова допомогу з одного боку, а з іншого це доказ, що влада піклується нашими лікарями».

 

 

 

Нарада з директорами шкіл

 

 Відбулася нарада керівників закладів дошкільної, загальної  середньої та позашкільної освіти за темою «Законодавчо-нормативні аспекти завершення 2019/2020 навчального року та підготовки до нового навчального року в контексті реформування освіти» за участю голови Барвінківської районної державної адміністрації Володимира  Рєзнікова.

Особлива увага була приділена виконанню Тимчасових рекомендацій протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти району на період карантину, затверджених заступником Міністра охорони здоров’я, головним державним санітарним лікарем України та відновлення  діяльності  закладів дошкільної освіти Барвінківського району у період карантину. Також на порядку денному розглянуто питання про організоване закінчення 2019/2020 навчального року у дистанційному режимі,  про організацію та проведення пробного та основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання – 2020.  Особлива увага була приділена підготовці закладів освіти  району до нового 2020/2021 навчального року, що передбачала формування мережі закладів освіти, формування освітніх програм та навчальних робочих планів, а  також  проведенням капітальних та поточних ремонтів.
 

 

 

 

Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Харківської області станом на 27.05.2020

 

 

 

Основна сесія ЗНО на Харківщині розпочнеться з 25 червня

 

Особливості проведення тестування в умовах карантину голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з директором Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром Сидоренком.

Робоча зустріч відбулась 26 травня.

Як було зазначено, порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2020 у порівнянні з попередніми роками залишається незмінним. Проте сама процедура відбудеться з урахуванням протиепідемічних заходів та матиме певні вимоги. Зміняться й терміни проведення ЗНО.

«У зв’язку з карантинними обмеженнями терміни проведення ЗНО були зміщені. Тестування відбудеться згідно з графіком, який розроблений Регіональним центром оцінювання якості освіти. Цей календар враховує обставини, в яких ми зараз знаходимося: необхідно організувати підвезення школярів, при цьому не допустивши їх скупчення, адже головне завдання - зберегти життя та здоров’я дітей», - підкреслив Олексій Кучер.

Тож процедура проведення ЗНО-2020 матиме певні вимоги. Зокрема, до пункту тестування будуть допущенні особи в захисних масках чи респіраторах - після проходження термометрії. На вході до кожного пункту тестування передбачать місця для оброблення рук антисептиком, а аудиторії регулярно провітрюватимуть. Крім того, у приміщенні чергуватиме медичний працівник.

Основна сесія ЗНО на Харківщині розпочнеться 25 червня - тестуванням з математики та завершиться 17 липня - тестуванням з хімії. Інформацію про результати з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 29 липня.

За даними Олександра Сидоренка, цього року в Харківській області для участі в ЗНО зареєструвалися 22710 осіб. З них учнів шкіл – 13250 (на 1416 учасників більше ніж торік). В області, як і раніше, працюватимуть округи з центрами у містах Балаклія, Ізюм, Красноград, Куп’янськ, Лозова, Чугуїв, Харків. Кількість установ, де проходитиме ЗНО, – 107.

Під час зустрічі голова ХОДА повідомив про те, що на наступному тижні відбудеться селекторна нарада з організації та проведення ЗНО за участю правоохоронців, представників ДСНС, органів місцевого самоврядування тощо.

Своєю чергою Олександр Сидоренко запросив Олексія Кучера на наступному тижні також ознайомитися з діяльністю Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Довідка. Додаткова сесія ЗНО запланована на 24 липня – 10 серпня, а результати буде розміщено до 14 серпня. Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 15 червня, з інших предметів – 17 червня. Для тих, хто скористається можливістю визначення результатів пробного ЗНО за допомогою онлайн-сервісу, результати тестування з української мови і літератури буде оприлюднено до 21  червня, решти предметів – до 23 червня.

 

 

 

 

У Харківській області планують реалізувати проєкт наповнення бібліотек книгами для людей з вадами зору

 

Це питання голова ХОДА Олексій Кучер обговорив під час зустрічі з генеральним директором видавництва «Фоліо» Олександром Красовицьким.

«Ми хочемо запропонувати області розглянути програму того, чого досі немає на книжковому ринку України, а в усьому цивілізованому світі є - це книги для людей з вадами зору, - розповів Олександр Красовицький. - В Європі є спеціальний норматив, що в бібліотеки обов'язково частина тиражу повинна потрапляти саме для людей зі слабким зором».

Олексій Кучер підтримав ініціативу видавництва.

«Я впевнений, що в кожній бібліотеці Харківської області обов'язково повинні бути книги для людей з вадами зору. Це дуже правильна і своєчасна ініціатива. Ми проаналізуємо можливості придбання таких видань коштом, що виділяється бюджетом бібліотекам області, а також розглянемо варіант залучення спонсорів для реалізації цього проєкту», - зазначив голова ХОДА.

Олександр Красовицький наголосив, що Харківська область завжди була передовою в розрізі книжкового ринку. За його інформацією, за останні кілька років у нашому регіоні виробляється близько 40% видавничої та 70% поліграфічної продукції України.

 

 

 

Актуальна інформація щодо ситуації з COVID-19

 

Барвінківська районна державна адміністрація інформує, що до сімейних лікарів дорослого та дитячого населення комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Барвініквського району» у період з 19.05.2020 по 26.05.2020 з приводу ГРВІ звернулось 27 осіб, з них 7 дітей. Факт збільшення звернень зумовлено погіршенням погодних умов.

 «На самоізоляції» після перебування за кордоном залишається 8 осіб.

Станом на 26 травня 2020 року в Барвінківському районі відсутні підтверджені випадки захворювання на CОViD-19.

      Всього некомерційним підприємством «Центр первинної медико-санітарної допомоги Барвініквського району» швидкими тестами перевірено 32 особи.

 

 

 

Робочий візит до Гаврилівської сільської ради

 Голова районної державної адміністрації Володимир Рєзніков здійснив робочу поїздку до Гаврилівської сільської ради Барвінківського району.  

З сільським головою Тетяною Потапенко були обговорено ряд важливих питань, щодо соціально-економічного розвитку територій, забезпечення населення питною водою та вжиття додаткових заходів, з метою попередження захворювання на CОViD-19.

       Під час візиту  голова райдержадміністрації також відвідав  Гаврилівський навчально-виховний комплекс де  ознайомився з матеріально-технічною базою закладу, обговорив з директором школи та педагогічним колективом нагальні питання функціонування освітнього закладу, закінчення 2019/2020 навчального року та хід  підготовки до нового 2020/2021 навчального року. Особлива увага була приділена питанню необхідності проведення капітального ремонту котельні Гаврилівської НВК.

 

 

 

 

 

 

Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Харківської області станом на 26.05.2020

 

 

 

 

Харківська область отримала апарат «штучної легені» для лікування хворих на COVID-19

 

Медичне обладнання для екстракорпорального кровообігу найближчими днями буде встановлене в обласній інфекційній лікарні.

Апарат LivaNova S5 – благодійна допомога групи DCH. Він дозволяє за потреби виключити легеню з кровообігу та дати їй «відпочити», насичуючи в цей час кров киснем.

«Придбання обладнання - ініціатива бізнесмена Олександра Ярославського, я дякую за такий подарунок, зараз він саме «в точку». Це - найвищий рівень допомоги людям, в яких є хвороба легень. Якщо вже не справляться апарат штучної вентиляції легень, пацієнта підключають до цього апарата. Я думаю, для області це дуже важливо в час боротьби з пандемією», - зазначив голова ХОДА Олексій Кучер.

Зараз, за його словами, в області працює лише один такий апарат.

Олександр Ярославський повідомив, що згодом області буде передано ще один такий апарат.

«Я сподіваюсь, що він допоможе харків’янам та гостям міста, врятує чиєсь життя», - зазначив Олександр Ярославський.

 

 

Близько 70 пацієнтів, котрі знаходились в інфекційній лікарні, мають негативний ПЛР-тест на COVID-19

Зараз пацієнтів, які не хворі на коронавірусну інфекцію, переводять до інших лікарень, розвантажуючи інфекційку.

Голова ХОДА Олексій Кучер відзначив, що розуміє напругу та втому лікарів обласної інфекційної лікарні.

«У таких умовах ми вперше. Інфекційна лікарня за 30 років не була заповнена настільки, як наповнена зараз. При цьому керівник закладу повідомляв мені, що можна розвернути не 200, а 300 ліжок. Тут є управлінські питання. На вчора я отримую інформацію, що протестовано 70 осіб, які утримуються не один день у інфекційній лікарні. Зразки в них мали відбирати одразу, але вони протестовані із запізненням. І 68 з них - з іншими захворюваннями, у них немає COVID-19», - повідомив керівник області.

За інформацією Олексія Кучера, зараз вирішується питання виписки таких пацієнтів та їх переведення до інших лікувальних закладів. Станом на 13:00, за інформацією Департаменту охорони здоров’я ХОДА, в обласній інфекційній лікарні залишалося 153 пацієнти (проти 185 на вихідних), з них 113 - з підтвердженим COVID. За добу поступило 20, виписано та переведено для продовження лікування після другого негативного ПЛР-тесту - 52 людини.

Довідка. Усього в обласній інфекційній лікарні 245 медпрацівників. З них: 48 – лікарі, 110 – медичні сестри, 87 – молодший медичний персонал. Загалом за весь час пандемії коронавірусу захворіли 27 робітників лікарні, серед них: 6 лікарів, 14 медичних сестер, 6 санітарок та 1 буфетниця. З них одужали станом на 26 травня 9 осіб.


 

 

Щоб терміново виплатити по 300% медикам інфекційки, ми домовились з банками про роботу після 20:00. Олексій Кучер

 

222 працівники обласної інфекційної лікарні отримали підвищені зарплатні.

Кошти для здійснення виплат медикам інфекційки від НСЗУ надійшли в п’ятницю, 22 травня. Загалом медикам виплатили 4,5 млн грн.

«У п’ятницю я, вибачте, «мізки виніс» своїм підлеглим для того, щоб були виплачені заробітні плати медичним працівникам обласної інфекційної лікарні. Ми зробили просто неможливе. Ви знаєте, як працюють банки. При цьому зарплата з надбавками в 300% була виплачена в той самий день, коли гроші надійшли, - після 20-ї години», - повідомив Олексій Кучер.

За інформацією керівництва лікарні, суми нарахувань медикам склали від 14 169 грн (для молодших медичних працівників) до 38 686 грн (для лікарів). Лікарі-сумісники, котрі працюють на 0,5 ставки без категорії, отримали по 7259 грн.

 

 

 

Позачергове засідання КТЕБ та НС

 

Голова Барвінківської районної державної адміністрації Володимир Рєзніков провів позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, щодо  продовження карантину та зняття деяких обмежувальних заходів.

На засіданні комісії були детально обговорено  постанову Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 року № 392 «Про встановлення карантину, з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів».

Особлива увага приділена виконанню Тимчасових рекомендацій протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти району на період карантину, затверджених заступником Міністра охорони здоровя – головним державним санітарним лікарем України.

Прийняте відповідне рішення, щодо безумовного виконання Тимчасових рекомендацій органами місцевої влади, відповідними підрозділами райдержадміністрації, завідувачами дошкільних закладів та закладами охорони здоров’я.

 

 

 

Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Харківської області станом на 25.05.2020

 

 

 

 

Розроблено Національну стратегію розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у НУШ

 

Про це йдеться в Указі Президента України № №195/2020 від 25 травня 2020 року.

Так, згідно з документом, розроблення національної стратегії обумовлене необхідністю побудови безпечного та здорового освітнього середовища у новій українській школі для забезпечення прав дітей на освіту, охорону здоров’я, створення умов для надання учням якісних освітніх та медичних послуг. Формування безпечного та здорового освітнього середовища сприятиме кращій реалізації інтелектуального, фізичного, соціального та емоційного розвитку учнів, їх потенціалу, а також матиме позитивний вплив на стан громадського здоров’я, економіки та демографії в цілому в Україні.

Національна стратегія ґрунтується на тому, що учні повинні опанувати знання, уміння, навички, способи мислення стосовно:

- створення і підтримки здорових та безпечних умов життя і діяльності людини як у повсякденному житті (у побуті, під час навчання та праці тощо), так і в умовах надзвичайних ситуацій;

- основ захисту здоров’я та життя людини від небезпек, оцінки наявних ризиків середовища та управління ними на індивідуальному рівні;

- формування індивідуальних характеристик поведінки та звичок, що забезпечують необхідний рівень життєдіяльності (відповідно до потреб, інтересів тощо), достатній рівень фізичної активності та здорове довголіття;

- усвідомлення важливості здорового способу життя та гармонійного розвитку, високої працездатності, духовної рівноваги, збереження та поліпшення власного здоров’я (підвищення імунітету, уникнення різних захворювань, підтримання нормальної ваги тіла тощо);

- моделей безпечної та ненасильницької міжособистісної взаємодії з однолітками та дорослими у різних сферах суспільного життя;

- знань і навичок здорового, раціонального та безпечного харчування, здійснення усвідомленого вибору на користь здорового харчування;

- усвідомлення цінності життя та здоров’я, власної відповідальності та спроможності зберегти та зміцнити здоров’я, підвищити якість свого життя.

Національна стратегія розроблена з урахуванням стратегічних документів Всесвітньої організації охорони здоров’я, зокрема Глобальної стратегії охорони здоров’я жінок, дітей і підлітків на 2016 – 2030 роки, розробленої на підтримку Цілей сталого розвитку, та відповідно до Конвенції ООН про права дитини.

Формування та застосування учнями компетентностей, необхідних для здорового та безпечного життя, сприятиме досягненню глобальних цілей сталого розвитку, проголошених ООН (резолюція Генеральної Асамблеї ООН від 25 вересня 2015 року № 70/1) і підтриманих Україною відповідно до Указу Президента України від 30 вересня 2019 року № 722 «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року».

 

 

Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Харківської області станом на 24.05.2020

 

 

 

 

Приміські та міжміські автобусні перевезення відновлюються з 23 травня, а метро запрацює 25-го. О. Кучер

 

Про це голова ХОДА повідомив, підбиваючи підсумки засідання обласної комісії з питань техногенної та екологічної безпеки, яке відбулося 22 травня.
Олексій Кучер зазначив, що наша область увійшла до 13 регіонів, де запроваджуватимуть другу хвилю послаблення карантинних заходів.
«Враховуючи це, хочу принагідно подякувати нашим жителям, які, як показав час, досить відповідально поставились до заходів, які були введені Кабінетом міністрів і які ми вводили своєю комісією. І відповідно, ми тепер маємо результат», - підкреслив керівник ХОДА.
У ході засідання обласної комісії з питань техногенної та екологічної безпеки були ухвалені рішення, що відповідають постанові Кабінету міністрів від 20 травня.
Серед найбільш важливих послаблень карантину – відновлення пасажирських перевезень.
«З 23 травня дозволені регулярні та нерегулярні перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньому, обласному, міжобласному сполученнях за певних умов – кількість пасажирів має дорівнювати кількості місць. Метро ми запускаємо з 25 травня, це понеділок. Метрополітен працюватиме за умови забезпечення контролю за використанням засобів індивідуального захисту», - зазначив Олексій Кучер.
«Усі санітарні норми доведені до працівників метрополітену, і наша відповідальність – перевіряти, щоб вони їх дотримувались. Санітарні лікарі будуть проводити певні рейди для того, щоб впевнитись у тому, що ці заходи виконані. Ми обговорювали питання контролю, тому що розуміємо, що кожний вагон буде складно проходити, щоб проконтролювати це, але ми сподіваємось на відповідальність людей, що вони краще пропустять електричку, і не будуть наповнювати вагон так, щоб висіти один на одному – це вже особиста відповідальність кожного», - підкреслив керівник області.
З 1 червня буде відновлено роботу приміських електричок, з 15 червня область прийматиме літаки, які здійснюють внутрішні перевезення.
Щодо інших послаблень карантину, вже з 23 травня на Харківщині почнуть працювати дитячі садки. Там дотримуватимуться карантинних заходів, зокрема, маскового режиму.
Також з 1 червня буде відновлено роботу закладів фізкультури та спору. А вже з 22 травня дозволили проводити спортивні змагання, в яких беруть участь до 50 учасників, але поки що - без глядачів.
З 10 червня відновлюється діяльність закладів харчування та культури.
«Хочу звернутися до наших жителів. Ми маємо дуже позитивний результат. При цьому я просив би, щоб тих карантинних заходів, які ще діють, ми дотримувалися. І якщо ми продемонструємо такий само позитивний результат, впевнений, що наступне послаблення також стосуватиметься і нас», - підсумував Олексій Кучер.
 

Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Харківської області станом на 23.05.2020

 

 

Глава ХОДА обговорив з Послом Нідерландів в Україні проведення в Харкові спільного агрофоруму

 

Цей та інші спільні проєкти Олексій Кучер і Йоганнес Де Мол обговорили в ході онлайн-зустрічі 22 травня.
Найбільш перспективними напрямками двостороннього співробітництва, на думку Олексія Кучера і Йоганнеса Де Мола, є сфери IT-технологій і сільського господарства.
«Ви знаєте, у нас сильна IT-індустрія. Харківська область з розвитку IT знаходиться на другому місці після Києва - за кількістю фахівців, і по продуктах, які ми випускаємо. У вас також сильна IT, тут ми зможемо об'єднуватися», - сказав глава ХОДА.
Посол Нідерландів відзначив великий освітній потенціал Харкова в сфері IT і запропонував спільними зусиллями проводити інформаційну кампанію, спрямовану на популяризацію харківського IT-кластеру в Нідерландах.
«У вас є сильний кластер університетів, сильний потенціал в галузі освіти. Тому у вас такий відомий IT-кластер. Я знаю, що українські викладачі працюють в наших університетах. Нам потрібно більше рекламувати це, розповісти історію успіху цього кластера. Це завдання і для вас, і для мене», - сказав Йоганнес Де Мол.
Обговорюючи перспективи співробітництва в сільському господарстві, учасники зустрічі домовилися про проведення спільного форуму після закінчення карантину.
«Ваші технології і наша земля дозволять досягти серйозних результатів. Третина економіки Харківської області - це сільське господарство. А потенціал наш ще більше. Я думаю, що ми можемо в Харкові організувати майданчик, запросити наших фермерів, сільгоспвиробників. А ви, зі свого боку, запросіть ваших лідерів», - запропонував Олексій Кучер.
«Ми із задоволенням допоможемо організувати такий форум після закінчення пандемії. Я думаю, це буде класно», - відповів посол Нідерландів.
Також учасники зустрічі зупинились на питаннях, пов'язаних з екологією.
Олексій Кучер розповів про роботу, спрямовану на запобігання незаконному вирубуванню лісу в області, а також про програму очищення річок, яку він готує.
Також глава ХОДА зупинився на питаннях боротьби з корупцією, підкресливши, що ця проблема тісно пов'язана і з екологією, і з залученням інвестицій.
«Екологія чому така? Тому що корупція. Чому інвестори не йдуть? Тому що корупція. Цей трикутник, на мій погляд, дуже важливий, тому що є чіткі зрозумілі взаємозв'язки. Тому ми зараз спрямовуємо всі зусилля, щоб змінити ситуацію. Ви бачите, боротьба з корупцією - це посилання нашого Президента. Це порядок денний для нашої держави. Правова передбачуваність є платформою для інвестицій», - сказав Олексій Кучер.
Посол Нідерландів підтримав главу ХОДА у визначенні питань екології як одних з найбільш пріоритетних. Він поділився своїм баченням вирішення проблем, пов'язаних з кліматом і навколишнім середовищем, а також висловив бажання приєднатися до вирішення екологічних питань в Харківській області.
Також він підтримав кроки, що вживаються в області для вирішення проблеми корупції.
«Це болюче питання. Ви маєте рацію, передбачуваність правової системи - це фактор, щоб вкласти гроші. Наша країна - досить великий інвестор у різних державах, у тому числі в Україні. Але підприємства хочуть знати, яка правова система там є, і чи будуть вони мати доступ до чесної судової системи, - розповів Йоганнес Де Мол. - Ми прекрасно розуміємо, що це наше спільне завдання - продовжувати цю боротьбу, тому що корупція - як рак у суспільстві, і ми всі від цього страждаємо».
Також під час зустрічі Олексій Кучер виступив з ініціативою підписати угоду про міжрегіональне співробітництво між Харківською областю і регіоном Нідерландів.
«Ми хочемо, щоб міжнародне співробітництво було спрямовано на конкретний результат. Щоб ми зустрічалися не просто поговорити, щоб це дійсно була робота», - підкреслив голова ХОДА.
«Ви правильно говорите, що краще зосередитися на кількох проєктах, ніж на широких програмах, від яких мало що буде. Я теж люблю результати. Краще менше планів, але конкретні справи, чим дуже гучні слова, але без результатів», - зазначив Йоганнес Де Мол.
Він також подякував Олексію Кучеру за ініціативу зустрічі та пропозиції співпраці.
«Ви перший губернатор, який взяв на себе таку ініціативу і налагодив зі мною контакт. Мені дуже приємно, що ви зробили перший крок», - сказав посол.

 

 

 

Харківська область увійшла до 13-ки регіонів, які готові переходити на другий етап послаблення карантину

 

Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я.

За розрахунками Міністерства охорони здоров’я України, Харківщина входить до переліку 13 регіонів, де можна вводити нові послаблення з 22 травня.

Як повідомляє МОЗ, регіон відповідає усім трьом критеріям, встановленими урядом 20 травня: інцидентність, завантаженість ліжок та охоплення тестуванням.

Так, показник інцидентності - середня кількість випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення, яка має складати менш як 12 осіб, у Харківській області складає 5,19. 

Завантаженість ліжок у закладах для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 повинна бути менше ніж 50%. Показник завантаженості ліжок на Харківщині — 2,97%.

Кількість проведених тестів (ПЛР та ІФА), що має становити більше ніж 12 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів, на Харківщині — 13,67.

 

 

Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Харківської області станом на 22.05.2020

 

За узагальненими Кабміном показниками Харківська область ГОТОВА до ІІ етапу виходу з карантину! Ці показники вимірювалися за критеріями інцидентності (кількість захворілих на 100 тис. населення, кількість зроблених ПЛР-тестувань на 100 тис. населення та відсоток завантаженості ліжок у лікарнях). Це надзвичайно гарна новина, але, перш за все – це наше спільне досягнення.

А тепер детальніше про статистику за останню добу.

За останню добу в області лабораторно підтверджено 14 випадків захворювання на COVID-19 – у мешканців Харкова, Зачепилівського, Лозівського, Первомайського та Харківського районів.

Госпіталізовано з COVID-19 248 людей (з них в реанімації 4 підключено до апаратів ШВЛ, 3 – на кисневій підтримці (масці)). На самоізоляції 320 осіб.

З підозрою на коронавірус госпіталізовано 150 людей, 46 – на самоізоляції.

На жаль, померла одна людина – 67-річний харків'янин. Мав серцево-судинні захворювання – гіпертонію, стенокардію.

Одужало 16 осіб. Протягом останніх днів кількість людей, які одужали, стабільно вища за кількість нових лабораторно підтверджених випадків.

Серед загальної кількості людей, котрі одужали, – 63 медики (31,2% від кількості всіх захворілих в області медиків).

У закладах охорони здоровʼя, що підпорядковані Департаменту охорони здоровʼя Харківської міської ради, одужало 33 медика.

У закладах охорони здоровʼя обласного підпорядкування одужало 30 медиків, а саме:
 – КНП ХОР «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» (1),
 – КНП ХОР «Обласний туберкульозний санаторій «Володимирський» (1),
 – КНП ХОР «Обласна психіатрична лікарня №1» (5).

У закладах охорони здоровʼя районного підпорядкування медики одужали в:
 – КНП «Зміївська центральна районна лікарня» (9),
 – КНП «Валківська центральна районна лікарня» (6),
 – КНП «Дергачівська центральна районна лікарня» (5),
 – КНП Ізюмської міської ради «Центральна районна лікарня Піщанської Богоматері» (2),
 – КНП «Балаклійська центральна районна лікарня» (1).

Отже, за весь період фіксації в області зареєстровано 1430 підозр на COVID-19 (+24 за останню добу), з них:
 ▪️866 випадків підтверджено;
 ▪️368 підозр спростовано;
 ▪️265 людей одужало;
 ▪️33 людини померло.

 

 

Капітальний ремонт харчоблоку Гусарівської шкільної їдальні

 

Голова Барвінківської  районної адміністрації Володимир Рєзніков відвідав Гусарівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Барвінківської районної ради Харківської області, під час якої ознайомився з перебігом капітального ремонту харчоблоку шкільної їдальні.

          На цей час виконано ремонтні роботи по вирівнюванню стін та підлоги. Працівники підрядної організації  виконують ремонтні роботи електромережі, готуються до встановлення металопластикових дверей.

          Директор школи Вадим Чернік провів екскурсію по школі. Відвідали спортивну та тренажерну зали, класні кімнати, шкільний музей.

 

Голова ХОДА обговорив з представниками Олексіївської та Біляївської ОТГ питання розвитку громад

 

20 травня Кабінет Міністрів України підтримав поданий ХОДА варіант Перспективного плану формування територій громад.

Під час зустрічей з головою Олексіївської ОТГ та головами сільських та селищних рад, що увійдуть до складу Біляївської ОТГ, Олексій Кучер відзначив, що з самого початку відстоював перспективний план, який сформували з урахуванням думки людей.

«Щоб довести нашу позицію, зустрічався з керівником профільного комітету Верховної Ради України Андрієм Клочком та Міністром розвитку громад та територій України Олексієм Чернишовим у Києві», - сказав Олексій Кучер.

Голова Роздольської сільської ради Олександр Різник зазначив, що всі підготовчі процеси для створення Біляївської ОТГ відбулись у грудні, пройшли сесії сільських рад, на яких було прийнято рішення об’єднатися в громаду.

«Ми подали всі необхідні папери у Харків, все йшло, як треба. Після того, як Кабмін розділив наші сільські ради, ми звернулися в обласну адміністрацію, і нам пообіцяли допомогти, - розповідає Олександр Різник. - 20 травня було прийнято рішення на нашу користь».

Голова Олексіївської ОТГ Анатолій Страхов звернувся до голови ХОДА з проханням сприяти налагодженню прямих відносин з бюджетом, адже вибори до ОТГ були проведені ще влітку 2019 року, але навіть зараз громада не може повністю виконувати свої функції.

«Ми вже зустрічалися з Олексієм Володимировичем з приводу взаємодії з Первомайською РДА, зараз ми теж сподіваємось на допомогу, - сказав Анатолій Страхов. - Те, що ці громади створені - завдячуючи чинній владі, адже раніше це просто гальмувалося».

 

У ХОДА розробляють Регіональний план управління відходами в Харківській області

 

Селекторна нарада, присвячена цьому питанню, під головуванням заступника голови ХОДА Руслана Тихонченка відбулася 21 травня.

Під час заходу Руслан Тихонченко зазначив, що на розробку Регіонального плану управління відходами в Харківській області відведено не так багато часу - вже наприкінці 2020 року необхідно подати фінальний варіант.

«Департаментами ХОДА вже напрацьовані суттєві пропозиції до цього проєкту, - зазначив заступник голови ХОДА. – Також ми вже отримали рекомендації Державної екологічної інспекції щодо підготовчої роботи зі створення регіонального плану».

Директор ТОВ «Український науково-дослідний інститут з розробки та впровадження комунальних програм та проєктів» Андрій Кібець зазначив, що ведеться активна робота з представниками районних адміністрацій щодо збору інформації.

За його словами, новий Регіональний план управління відходами в Харківській області значно відрізнятиметься від інших документів, які розроблялись раніше.

«Відзначу, що цей документ відрізняється від усіх інших програмних документів з управління відходами, що розроблялись раніше, - насамперед тим, що він у своєму складі охоплює всі види відходів, які утворюються на території області», - сказав Андрій Кібець.

    Нагадуємо, що 21 травня 2020 року відбулася селекторна нарада в якій взяв участь голова Барвінківської районної державної адміністрації Володимир Рєзніков.

 

 

Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Харківської області станом на 21.05.2020

 

 

 

День вишиванки - єднає українців

 

 

Вітаю усіх Вас з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури — з Днем вишиванки.

Вишиванка — наша національна святиня. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквію.

Тож нехай це свято зітре кордони й об’єднає українців по всьому світу!

 

 

 

 

 

 

 

З повагою, голова районної державної адміністрації Володимир Рєзніков

 

 

І НА ТІМ РУШНИЧКОВІ

 

«Бережи українське – носи вишиванку!»

Ліна Костенко

 

Україна - це благодатний край, в якому від сивої давнини живе мудрий, творчий і натхненний народ. У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу, за якою нас впізнають в різних куточках світу, із зашифрованими оберегами та знаками. Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі.

День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно молоде, але таке улюблене народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.

Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня. Цього року – День вишиванки припадає на 21 травня.

Враховуючи карантинні заходи,  запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з даною виставкою на сторінці FACEBOOK комунального закладу «Барвінківська централізованої бібліотечної системи».

 

 

 

Кабмін підтримав поданий ХОДА варіант Перспективного плану формування територій громад

 

Про це повідомив голова ХОДА Олексій Кучер.

«Сьогодні на засіданні Кабінету міністрів підтримали нашу позицію, й перспективний план буде затверджений у тому вигляді, в якому він погоджений усіма громадами області. Я відстоював поданий Харківською ОДА варіант плану. З цього приводу ми зустрічались з керівником профільного комітету Верховної Ради України Андрієм Клочком та Міністром розвитку громад та територій України Олексієм Чернишовим у Києві. Це принципова позиція, і ми її відстояли», - відзначив керівник області.

Під час засідання Кабінету міністрів було надано доручення Мінрегіону спільно із Секретаріатом Кабінету міністрів під час доопрацювання розпорядження врахувати пропозиції щодо уточнення конфігурації Мереф’янської, Нововодолазької, Зміївської, Первомайської та Біляївської спроможних територіальних громад із урахуванням позиції Комітету Верховної Ради України організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Харківської обласної державної адміністрації та Асоціації міст України.

Довідка. Проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Перспективного плану формування територій громад Харківської області» двічі надходив на погодження до ХОДА – 27 лютого та 6 березня 2020 року. Обидва рази проєкти були погоджені облдержадміністрацією без зауважень, оскільки у вказаних проєктах розпоряджень склад ОТГ повною мірою відповідав редакції, що була спрямована на розгляд Кабінету Міністрів України листом від 7 лютого 2020 року.

10 квітня 2020 року за ініціативи Мінрегіону відбулась узгоджувальна онлайн-нарада з питання врегулювання розбіжностей щодо проєкту Перспективного плану формування територій громад Харківської області. За підсумками онлайн-наради обласною державною адміністрацією листом від 14 квітня 2020 року № 01-47/3110 на адресу Мінрегіону спрямовано протокол узгодження позицій щодо проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Перспективного плану формування територій громад Харківської області». У протоколі ОДА наполягала саме на тій конфігурації проєктних ОТГ, що була погоджена обласною державною адміністрацією листом від 12 березня 2020 року № 01-47/2234.

 

 

Рік Президента Зеленського: що зроблено на Харківщині

 

Проміжні підсумки – у 30 пунктах.

РОЗРОБЛЕНІ СТРАТЕГІЧНІ ДОКУМЕНТИ

1. Створена Стратегія розвитку Харківської області на період 2021 – 2027 років. Документ створили в рекордно короткі строки, оскільки протягом 2019-го його розроблення не велось. Участь у створенні стратегії взяли близько 200 експертів. Депутати Харківської обласної ради 27 лютого затвердили стратегію абсолютною більшістю голосів (98). Це дозволить регіону отримати фінансування на реалізацію проєктів з ДФРР, починаючи з 2021 року.

2. Сформований Перспективний план формування територій громад Харківської області. Станом на осінь 2019-го Харківська область за показниками децентралізації та об’єднання громад знаходилась на 15-му місці в Україні. Для активізації роботи створили Міжвідомчу регіональну робочу групу. Протягом кількох місяців провели консультації з усіма громадами, які мали суперечки щодо способів об’єднання. Спільну позицію затвердили, та вже 7 лютого область однією з перших подала на розгляд Кабміну проєкт Перспективного плану формування територій громад. Зараз документ знаходиться на розгляді.

Також у  квітні 2020 року до Мінрегіону спрямовані пропозиції щодо змін у поділі області на райони.

ІДЕ БУДІВНИЦТВО ТА РЕМОНТ ДОРІГ

3. У рамках програми «Велике будівництво» в 2020 році на Харківщині розпочаті будівництво та реконструкції:

- фізкультурно-оздоровчого комплексу в смт Новопокровка Чугуївського району;

- дитсадка «Дзвіночок» у Малій Данилівці Дергачівського району;

- майданчику із синтетичним покриттям на території Вовчанського ліцею №1.

Продовжились та будуть цього року завершені будівництво та реконструкції:

- фізкультурно-оздоровчого комплексу в смт Краснокутськ;

- фізкультурно-оздоровчого комплексу в місті Дергачі;

- фізкультурно-оздоровчого комплексу «Донець» у місті Ізюм;

- Краснопавлівської школи у Лозівському районі;

- Наталинського НВК у Красноградському районі;

- Олексіївського НВК у Первомайському районі;

- Пархомівської школи у Краснокутському районі;

- початкової школи та дитячого садка в мікрорайоні «Надія» селища Пісочин;

- будівлі Зміївського ліцею №1;

- приміщення для нового дитсадка в Близнюках; 

- Люботинського дитсадка № 5;

- Південноміського дитсадка.

4. З обласного бюджету виділені кошти та розпочато реконструкцію Харківського обласного госпіталю для ветеранів війни. На базі закладу уже в 2020 році запрацює Реабілітаційний центр для ветеранів війни.

5. У 2020 році збільшено на 45% (на 548 677 тис. грн) фінансування ремонтно-будівельних робіт на дорогах державного значення в Харківській області. Цим коштом цього року влаштують верхні шари покриття та введуть в експлуатацію 112 км доріг (на 83% більше, ніж у 2019 році).

6. У 2020 році збільшено у 1,5 раза фінансування ремонтів та утримання місцевих доріг у Харківській області. Поточні середні ремонти заплановані на 24 об’єктах (загалом – 76 км), на 7 з них роботи вже виконані (відновлено 12,4 км дорожнього покриття). 

КОМПЛЕКСНО ВИРІШУЮТЬСЯ ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ

7. Вперше в області розпочалась та ведеться комплексна боротьба з незаконним вирубуванням лісу. Тільки з 30.01.2020 по 18.05.2020 перевірено 344 лісові господарства, 1068 транспортних засобів, що перевозили деревину, відкрито 107 кримінальних проваджень (та ще 250 перебувають у провадженні). Звільнено відомого на всю Україну Віктора Сису, ведеться активна робота щодо його притягнення до кримінальної відповідальності.

8. Активізувалась робота в природозахисній сфері. Департаментом екології ХОДА за останні пів року виявлені факти незаконної передачі у приватну власність земель природного заповідного фонду (у тому числі Національного природного парку «Гомільшанські ліси», регіонального ландшафтного парку «Великобурлуцький степ»). Матеріали передані в правоохоронні органи, та вже розпочаті кримінальні провадження.

За зверненнями громадян за останні пів року вдалось зупинити забруднення довкілля низкою підприємств області (серед них - ТОВ «Зачепилівський молзавод»; ТОВ «СВІСС КРОНО» у смт Солоницівка). Ведеться робота для анулювання дозволу на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря ТОВ «ПРОММЕТСПЛАВ».

Взаємодія з жителями Харківщини (у тому числі в соціальних мережах) допомагає виявляти та ліквідовувати несанкціоновані сміттєзвалища. У 2020 році ХОДА розглянуто на 30% більше звернень громадян з цієї тематики, ніж за аналогічний період 2019 року.

9. Для оперативного реагування на лісові пожежі ДСНС з обласного бюджету виділено 3,2 млн грн для закупівлі спеціального обладнання, апаратів захисту органів дихання, запчастин, пожежних рукавів тощо.

ЗРОБЛЕНІ КРОКИ НА ПІДТРИМКУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

10. Вирішено питання відновлення роботи ДП «ХКБМ» з виконання державного оборонного замовлення. На підприємстві повністю погашена заборгованість із зарплати. У січні-квітні 2020 року обсяг товарного випуску ДП «ХКБМ» збільшився у 1,9 раза в порівнянні з аналогічним періодом минулого року та склав 391 млн грн. Зокрема, передали МОУ: у січні – 4 бронетранспортери БТР-4Е, у лютому - 3, у березні – 4 та у квітні – 5 бронемашин, відповідно.

11. Вирішено питання завантаження державним оборонним замовленням ДП «Завод ім. Малишева». Обсяг товарного випуску за січень-квітень 2020 року збільшився в 2,4 раза. Серед іншого, у поточному році на заводі Малишева виготовлено 26 танкових двигунів: у січні – 6, у лютому та березні – по 10 щомісяця. Зараз разом із Мінінфраструктури вирішується питання державного замовлення підприємству – на виробництво та ремонт тепловозів.

12. З «мертвої» точки зрушено питання відновлення роботи Панютинського вагоноремонтного заводу. За сприяння голови ХОДА Олексія Кучера змінено неефективного керівника підприємства, погашено заборгованість із заробітної плати. Зараз спільно з Мінінфраструктури вирішується питання повноцінного завантаження цього підприємства замовленнями «Укрзалізниці».

13. Голова ХОДА провів переговори з представниками дипломатичної місії Республіки Узбекистан в Україні задля участі Харківського АТ «Турбоатом» у будівництві першої АЕС в Узбекистані. Загальна сума проєкту може скласти до 700 млн дол. США.

14. Здійснюється активна робота в царині аероспейсу. Є конкретні пропозиції щодо створення національного авіаперевізника на базі літаків виробництва ХАЗу, зокрема, АН-140 та АН-74. Готується спільна участь підприємств галузі у виставці ILA у Берліні (захід через пандемію коронавірусу перенесено на 2021 рік).

ВИРІШУЮТЬСЯ ПИТАННЯ СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА ЇХ БЕЗПЕКИ

15. Починаючи з листопада 2019 року, в області створено 9 дитячих будинків сімейного типу (8,1% від усіх ДБСТ), а відсоток влаштування дітей-сиріт у ДБСТ та прийомні сім’ї збільшився на 5,3% (на 70 дітей). Зараз у регіоні працює 110 ДБСТ та 260 прийомних сімей. У сімейних формах виховання виховуються 99,8 % дітей.

16. Вперше розроблена та затверджена обласна Програма забезпечення пожежної безпеки на об’єктах масового перебування людей. Перші об’єкти, які фінансують за програмою, – навчальні заклади та дитяча лікарня. 10 млн грн виділено на заходи пожежної безпеки в наступних закладах:

- Обласній дитячій клінічній лікарні № 1;

- Регіональному механіко-технологічному центрі професійної освіти Харківської області;

- Ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою «Патріот»;

- Лозівському вищому коледжі мистецтв.

ОНОВЛЮЄТЬСЯ МЕДИЧНЕ ОБЛАДНАННЯ, РЕАЛІЗОВАНІ ЗАХОДИ ДЛЯ БОРОТЬБИ З «КОРОНАКРИЗОЮ»

17. У 2020 році коштом обласного бюджету придбано:

- стаціонарний рентген та УЗД для Обласної дитячої інфекційної лікарні;

- пересувні рентгени для Обласної інфекційної лікарні, Обласної дитячої лікарні та Вовчанської ЦРЛ;

- 11 апаратів ШВЛ (6 стаціонарних та 5 мобільних) для Обласної інфекційної лікарні та «екстренки»;

- 2 «лабораторії» (автоматизовані портативні системи виявлення нуклеїнових кислот) для обласних дитячої та дорослої «інфекційок».

18. Оцінюючи можливі ризики впровадження медреформи та проблеми, які ймовірно можуть виникнути, в області створили стабілізаційний фонд – близько 460 млн грн (першою чергою, для покриття зарплат працівникам охорони здоров’я). Цей досвід наразі є унікальним для регіонів України.

19. Опорним закладам охорони здоров'я для лікування хворих з коронавірусною хворобою COVID-19 з обласного бюджету додатково виділено 2,6 млн грн. На закупівлю деззасобів лікарні отримали 12 млн грн.

20. Організовано роботу в пунктах пропуску на кордоні:

- у міжнародному пункті пропуску «Гоптівка» з 16 квітня 2020 року розгорнуто пункт накопичення осіб, які перетинають державний кордон (з наданням первинної медичної допомоги, обігріву та засобами зв’язку);

- забезпечено цілодобове переміщення осіб, які перетинають державний кордон, у нейтральній смузі комфортабельними автобусами (загалом перевезено до 30 тис. осіб);

- організовано доставлення осіб, які перетинають державний кордон, від пункту пропуску «Гоптівка» до транспортних розв’язок міста Харків;

- організовано місця обсервації на території двох санаторіїв області (у тому числі передбачено безкоштовне харчування);

- для потреб Нацполіції надано 30 тис. медичних масок, 1 тис. респіраторів, 570 л дезінфектанту;

ВИСОКІ ДОКАРАНТИННІ ПОКАЗНИКИ ДОЗВОЛЯЮТЬ ШВИДКО ВІДНОВИТИ ЕКОНОМІКУ

21. У І кварталі 2020 року зовнішньоторговельний оборот товарами в області збільшився (у порівнянні з І кварталом 2019-го склав 107,3%). Оборот товарами склав 756,4 млн дол. США (збільшився на 7,4%), послугами - 107,4 млн дол. США (збільшився на 6,5%).

22. Темп зростання доходів місцевих бюджетів за І квартал 2020 року (у порівнянні з І кварталом 2019-го) склав 108,8%. До обласного бюджету за І квартал надійшло 813,7 млн грн (на 24,2 млн грн більше, ніж за відповідний період 2019-го).

23. В умовах карантину забезпечено проведення в строк посівних робіт. Посівні площі сільськогосподарських культур у 2020 році збільшились у порівнянні з 2019-м та склали близько 1,8 млн га. Ярі культури вже посіяні на площі понад 1 млн га (91,9% до прогнозу).

24. Активізована робота з інвентаризації земель державної власності в області. Рівень інвентаризації зріс на 16% (з 3,397 до 4,047 тис. кв. км).

ТРИВАЄ МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ

25. Досягнуто домовленості про підписання міжрегіональної угоди про співробітництво з Північною Рейн-Вестфалією (Німеччина).

26. Підготовлено проєкт Рамкової угоди про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Харківською областю та Хатлонською областю (Таджикистан).

27. 15 лютого 2020 року в Харкові відкрито Почесне консульство Республіки Казахстан.

ФІНАНСУЮТЬСЯ ПРОГРАМИ СОЦЗАХИСТУ ТА ВИРІШУЮТЬСЯ ПРОБЛЕМИ ЗА ЗВЕРНЕННЯМИ ГРОМАДЯН

28. У сфері соцзахисту в 2020 році:

- збільшено на 2,5 млн грн видатки на організацію санаторно-курортного лікування в закладах області осіб з інвалідністю, ветеранів війни та чорнобильців 2-ї категорії;

- в обласному бюджеті закладено 3 млн грн на санаторно-курортне лікування чорнобильців 1-ї категорії.

29. Запроваджено практику виїзних прийомів громадян в їх населених пунктах по всій області керівниками структурних підрозділів ХОДА. За січень-березень (до початку карантину) на прийоми прийшли 479 людей із 74 населених пунктів області. Отримано 546 проблемних питань, 243 з яких уже успішно вирішено, 196 перебувають на контролі.

30. ДО ВЛАСНОСТІ ДЕРЖАВИ ПОВЕРНЕНО МАЙНОВІ КОМПЛЕКСИ «МЕТАЛІСТА», раніше конфісковані в ПАТ «Футбольний клуб «Металіст», ТОВ «Металіст Холдинг» і «Металіст арена». Всупереч рішенню суду про конфіскацію та розпорядженню КМУ від 11.04.2018 року майном понад рік користувалися треті особи. Зараз майно прийнято на баланс ХОДА, для управління майновим комплексом створено ДП «Харків - Арена» та призначено його керівника.

 

 

 

 

Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Харківської області станом на 20.05.2020

 

 

Володимир Зеленський: Наше завдання – побудувати всі державні дороги

Після виходу країни з карантину згортання великих програм не відбудеться. Це стосується, зокрема, й програми «Велике будівництво». На цьому наголосив Президент України Володимир Зеленський під час прес-конференції у Києві.

«Ми справді збільшили у дев’ять разів кількість доріг, які ми побудуємо цього року. Незважаючи на проблеми, на економічну кризу, на COVID-19, побудуємо дороги. Скільки їх? Близько 4,5 тис. кілометрів», – сказав Глава держави.

За його словами, завдання влади – побудувати всі державні дороги, які об’єднають країну та стануть «вітриною» Української держави. Водночас існує проблема з відновленням шляхів місцевого значення.

«Скільки ми приїжджаємо в міста – там ситуація не така швидка. На жаль, на це ми не маємо впливу поки що. Але будуть місцеві вибори, і я впевнений, що в багатьох містах у нас буде вплив і ми побудуємо всі дороги в містах», – заявив Президент.

Також Володимир Зеленський уточнив, що в межах «Великого будівництва» продовжиться зведення нових дитсадків, шкіл та приймальних відділень лікарень. Крім того, наразі влада працює над пошуком 3 млрд доларів для оновлення всіх мостів України та будівництва нових.

 

 

 

Обговорено ряд важливих питань

 

На виконання доручення голови Харківської обласної державної адміністрації О. Кучера від 05.05.20 № 01-301/3632 19 травня 2019 голова районної державної адміністрації Володимир Рєзніков провів нараду з головами місцевих рад та керівниками відповідних служб.
На нараді обговорені ряд важливих питань, а саме:
Заходи з попередження та поширення захворювання на CОViD-19;
Забезпечення виконання місцевих бюджетів;
Заходи з чистого довкілля, благоустрою території та підготовка до зими;
Забезпечення територій містобудівною документацією;
Забезпечення виконання Указу Президента України щодо призову громадян на строкову військову службу;
         Стан пожежної безпеки та заходи, щодо попередження випадків пожеж.
    

 

 

З 22 травня передбачаються нові пом'якшення карантинних обмежень

 

Це заявив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Вже з 22 травня буде розглянуто питання переходу до другого етапу карантину, який включає низку пом'якшень. Ми дозволимо рух міського і приміського наземного транспорту, ми дозволимо проведення спортивних змагань без глядачів, ми також дозволимо роботу готелів, окрім хостелів, але не роботу ресторанів і басейнів у готелях. Також буде надана можливість проведення служб у храмах з розрахунку одна людина на 10 кв. м", - зазначив прем'єр-міністр.

Він підкреслив, що з 25 травня уряд планує дозволити роботу дитячих садочків, а також роботу метрополітену в тих містах, де буде дозволяти епідеміологічна ситуація.

"Тут уже будемо працювати спільно з місцевою владою", - додав Денис Шмигаль.

За його словами, рішення про відповідний подальший перебіг карантину будуть прийматися на засіданні уряду в середу.

"Це буде другий етап пом'якшення карантинних заходів. Третій етап, якщо дозволятиме епідеміологічна ситуація, ми можемо запровадити з 1 червня", - заявив Денис Шмигаль.

Третій етап послаблень карантину, як повідомив прем'єр-міністр, охоплюватиме початок навчальних заходів, відкриття спортзалів та фітнес-центрів (без басейнів) та відновлення міжобласних перевезень. Авіасполучення також може бути відновлено в червні. Але це, окрім ситуації із захворюваністю, також залежить від того, як авіасполучення будуть відкривати інші країни.

 

 

 

Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Харківської області станом на 19.05.2020

 

Засідання комісії ТЕБ та НС

 

18 травня 2020 року під головуванням голови районної державної адміністрації Володимира Рєзнікова відбулось позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо виконання протокольних доручень районної комісії ТЕБ та НС «Про запобігання поширенню на території Барвінківського району гострої  респіраторної хвороби COVID-19.»

Особлива увага була приділена персональній відповідальності власників торгівельних точок під час  роботи продуктових магазинів в умовах карантину та дотримання громадянами масочного режиму. Також були розглянуті питання щодо проведення в м.Барвінкове заходів по дезінфекції під’їздів житлових багатоповерхових будинків та місць масового скупчення людей.

 

 

«Велике будівництво» на Харківщині: у 2020-му завершать будівництво 15 об'єктів

У рамках програми Президента України Володимира Зеленського цього року профінансують будівництва, ремонти та реконструкції 5 дитсадків, 5 шкіл та 5 спортивних об’єктів у районах нашої області.

«Об’єкти «Великого будівництва» ми визначали спільно з громадами, керівництвом районів та органами місцевого самоврядування. Це важливі проєкти, на реалізацію яких люди на місцях чекали роками. Деякі з об'єктів ремонтували та будували вже по кілька років, і ніяк не могли завершити. Президент поставив перед нами чітке завдання: здати всі об'єкти цього року. Роботи в школах та дитсадках плануємо завершити до початку нового навчального року – 1 вересня, спортивні об'єкти – до кінця року», - повідомив голова ХОДА Олексій Кучер.

Отже, в рамках «Великого будівництва» цього року на Харківщині запрацюють 5 дитсадків:

- Дитсадок у Близнюках на 90 місць. Для розміщення дошкільного закладу реконструюють нежитлове приміщення, що належало банку «Україна». Роботи тут почалися ще в 2016 році.

- Ясла-садок №5 у Люботині. Реконструкція приміщення дитячого закладу дозволить ліквідувати чергу в дитсадки міста, у якій зараз зареєстровано 183 дитини.

- Нове приміщення, де розмістяться додаткові групи дитсадку «Дзвіночок» у Малій Данилівці. Після завершення будівництва садок зможе прийняти ще 50 вихованців.

- Новий 3-поверховий корпус дитсадку в Південному. У прибудові розмістяться групи на 130 додаткових місць.

- Дитсадок та школа в мікрорайоні «Надія» селища Пісочин. Новий навчальний заклад зможе прийняти загалом близько 250 учнів.

У 2020 році завершать відновлення 5 шкіл:

- Наталинського НВК в Красноградському районі. Реконструкція будівлі та добудова приміщень надасть змогу 341 учню навчатися в одну зміну (на підзміні в закладі навчаються близько 100 дітей).

- Олексіївського НВК в Первомайському районі, який реконструюють вже третій рік. 1 вересня до оновленої школи підуть 170 учнів.

- Пархомівської ЗОШ у Краснокутському районі, де створять комфортні умови для 195 учнів.

- Зміївського ліцею №1, де навчаються 600 дітей.

- Краснопавлівської ЗОШ у Лозівському районі. До оновленої школи підуть більше 600 учнів.

Також завдяки «Великому будівництву» реалізують 5 спортивних проєктів:

- Будують фізкультурно-оздоровчий комплекс у Краснокутську. Спортивні секції тут зможуть відвідувати понад 400 учнів місцевої ДЮСШ.

- Створюють майданчик із синтетичним покриттям на території Вовчанського ліцею № 1.

- Будують фізкультурно-оздоровчий комплекс у Дергачах. Займатися спортом тут зможуть до 400 відвідувачів на день

- Реконструюють ФОК «Донець» у Ізюмі.

- Будують фізкультурно-оздоровчий комплекс у Новопокровці Чугуївського району.

 

 

18 травня в Україні відзначають день резервіста

Сьогодні голова районної державної адміністрації Володимир Рєзніков спільно з військовим комісаром Валерієм Філюнкіним привітали військових з нагоди Дня резервіста України.

«День резервіста — свято громадян, які сумлінно виконали свій конституційний обов’язок, проявили відвагу, героїзм та стійкість під час захисту незалежності та територіальної цілісності України, і сьогодні знаходяться у готовності в будь-який час знову стати до лав українського війська» відмітив в своєму зверненні Володимир Рєзніков та вручив почесні грамоти та подяки від військового комісара Харківського обласного військово комісаріату  та голови райдержадміністрації.

 

Щотижнева апаратна нарада

 

18 травня 2019 о 08.30  голова районної державної адміністрації Володимир Рєзніков провів щотижневу апаратну нараду.
На нараді були розглянуті питання:
жорстке дотримання карантинних заходів та посилення роз’яснювальної роботи серед населення на території Барвінківського району;
стан готовності закладів охорони здоров'я для надання допомоги хворим на коронавірусну інфекцію СОVІD-19;
забезпечення організованого закінчення 2019/2020 навчального року в навчальних закладах району без проведення свята останнього дзвоника та урочистостей з нагоди закінчення навчального року;
підготовка навчальних закладів району до 2020/2021 навчального року;
виконання планових показників під час призову громадян на строкову військову службу;
своєчасне призначення державних соціальних допомог, компенсацій, житлових субсидій, пільг громадянам;
З усіх питань порядку денного керівникам надані відповідні доручення.
 
 

Президент ушанував пам’ять жертв політичних репресій

Президент України Володимир Зеленський відвідав Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» та взяв участь у заходах до Дня пам’яті жертв політичних репресій.

Глава держави поклав квіти до братської могили, а також встановив лампаду й ушанував пам'ять жертв тоталітаризму біля центрального монумента меморіалу «Биківнянські могили».

Крім того, Володимир Зеленський поклав квіти до пам’ятного знака польських поховань.\

 

«Шокують колосальні масштаби злочинів та їхня антигуманна природа. Абсолютно чужа як законам нормального людського буття, так і суспільному устрою цивілізованого світу. Тоталітарна машина без вагань знищувала на своєму шляху людські життя та долі», – заявив Президент України.

Володимир Зеленський наголосив, що сучасні та наступні покоління повинні зробити все задля неповторення подібних злочинів.

«У незалежній демократичній Україні життя та здоров’я громадян завжди буде моїм безумовним пріоритетом», – зазначив Глава держави.

У пам’ятних заходах також взяв участь керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.

 

Благодійна допомога для протидії COVID-19

 

16 травня 2020 року голова районної державної адміністрації Володимир Рєзніков передав до  комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Барвініквського району» та «Барвінківська центральна районна лікарня» 150 захисних щитків багаторазового використання для медичного персоналу від Благодійної організації «ХАРКІВСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД СЕРЦЕ МАТЕРІ».

«Внесок благодійної організації «ХАРКІВСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД СЕРЦЕ МАТЕРІ» у боротьбі з поширенням COVID-19 є неоціненним для нашого району. Завдяки співпраці ми можемо захистити тих, хто захищає наші життя - лікарів» - повідомив Володимир Рєзніков.

 

 

Люди виходять на роботу, і їм треба дати можливість добиратися – Президент

14 областей уже повністю виплатили надбавки до заробітної плати за березень лікарям, які працювали з хворими на COVID-19, решта областей розрахуються найближчими днями. Водночас регіони почали виплати доплат за квітень. Про це на запитання Президента Володимира Зеленського повідомили в Міністерстві охорони здоров’я на традиційній селекторній нараді з питань запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

До того ж профільне міністерство вже розпочало укладення контрактів на закупівлю засобів захисту від коронавірусу. Також сьогодні в регіони відправлять понад 70 тисяч костюмів біологічного захисту для медиків, які працюють з пацієнтами, хворими на COVID-19, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що уряд розглядає можливість запуску громадського транспорту під час чергового етапу послаблення карантину.

«Якщо вже вирішили відкривати транспорт, то треба дозволяти місцевій владі відкривати його там, де вони бачать можливість дотримання безпеки. Люди виходять на роботу, і їм треба дати можливість добиратися. Головне – пам’ятати про безпеку», – зазначив Володимир Зеленський.

Максим Степанов наголосив, що наразі ситуація у восьми регіонах не відповідає критеріям, які дозволили б запускати там транспорт. Зокрема, проводиться мало тестувань. Однак становище там можна змінити впродовж тижня, зауважив він.

 

 

 

 

Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Харківської області станом на 18.05.2020

 

 

 

Чи хочу я, щоб 2400 працівників «швидкої» та інші лікарі області отримали 300% надбавки? Так, хочу. О. Кучер

 

Це голова ХОДА заявив 18 травня під час брифінгу.

За інформацією Олексія Кучера, 244 харківських медики «швидкої» першими в Україні отримали 300% доплати за квітень.

«Наша екстрена допомога перша підписала всі договори і отримала кошти, - зазначив голова ХОДА. - Найближчим часом, після того, які всі технічні питання будуть вирішені, всі лікарі, які працювали з пацієнтами з COVID-19, отримають доплати 300 %. І якщо ми беремо у розрізі по всій Україні, то Харківська область була найбільш підготовлена до цього».

Також Олексій Кучер зазначив, що на даний час законом передбачено виплати 300% надбавок лише тим медичним працівникам, які були залучені для боротьби з COVID-19.

«Чи хочу я, щоб усі 2400 працівників «швидкої» та інші лікарі області отримали 300%? Я вам відповідаю ствердно: так, хочу, - відповів на питання представників ЗМІ голова ХОДА. - Наскільки відомо, уряд уже зараз розглядає можливість вирішити це питання».

Також Олексій Кучер повідомив, що на Харківщині фіксують зменшення захворюваності на COVID-19: так, за минулу добу зафіксовано лише 2 випадки зараження серед населення регіону.

 

 

 

Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Харківської області станом на 17.05.2020

 

На Харківщині вшанували пам'ять жертв тоталітаризму

 

Пам’ятний захід відбувся на Меморіалі жертвам тоталітаризму, де поховані близько 3000 громадян колишнього СРСР різних національностей, котрі були страчені за часів Великого терору, та 4300 розстріляних НКВС у 1940-му році поляків.

«У 1937 – 38 роках було засуджено близько 200 тисяч українців, з них приблизно 130 тисяч було розстріляно. Це жертви політичних репресій, жертви тоталітарного режиму. І ми повинні це пам'ятати, щоб таке ніколи не повторилося», - сказав голова ХОДА Олексій Кучер.

Він взяв участь у покладанні квітів на меморіалі разом із головою обласної ради Сергієм Черновим та Генеральним консулом Республіки Польща в Харкові Янушем Яблонським.

«Сьогодні потрібно сказати, що жертвами комуністичного тоталітаризму та будь-якого тоталітаризму стали мільйони людей у всьому світі. І до цього часу ще є місця, де ці жертви тоталітаризму на даний час є, - відзначив пан Яблонський. - Тому потрібно передавати пам’ять про ці події молодим людям: щоб пам'ятали, й більше цього ніде не було у всьому світі».

 

 

 

 

Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Харківської області станом на 16.05.2020

 

 

 

 

Сьогодні ми відзначаємо День Європи та День Науки.

 

 

 

Якщо подумати, ці два свята дуже взаємопов’язані.

 

Україна – це Європа, а євроінтеграція – це наша мета та незворотній вектор розвитку. І, звичайно, ці процеси неможливі без науки.

 

Ми маємо потужний науковий «мозок» і ми просто зобов’язані його правильно використовувати. Упевнений, що імена сучасних вчених, які працюють в українських вишах та наукових установах, мають увійти до історії світової науки, а наші виші та наукові установи – у топ-позиції світових рейтингів.

 

Я щиро бажаю кожному науковцю здійснити у своєму житті таке відкриття, яке змінить світ.

 

І передусім зичу міцного здоров’я.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Харківської області станом на 15.05.2020

 

 

Непродовольчі ринки треба відкривати за умови дотримання заходів безпеки. Президент

 

Виплати надбавок медичним працівникам за роботу з інфікованими коронавірусом за березень уже здійснюють, і завершити цей процес планують найближчим часом.

Про це відзвітував міністр охорони здоров'я Максим Степанов Президенту України Володимиру Зеленському на традиційній нараді з представниками Кабінету міністрів та головних державних відомств, відповідальних за заходи із запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

Глава держави доручив проконтролювати доплати до 300% і за квітень, які здійснюються за новою фінансовою формулою. Для цього всі відповідні лікарні мають укласти договори з Національною службою здоров'я України.

«Простежте, щоб лікарні укладали ці угоди. Завершімо ці виплати якомога швидше. Наші лікарі заслужили на це», – зазначив Володимир Зеленський.

Президенту також доповіли, що серед лідерів за новими виявленими випадками інфікування залишаються Чернівецька область та місто Київ. За минулу добу загалом в Україні кількість тих, хто одужав, перевищила кількість лабораторно підтверджених нових випадків хвороби – 427 і 422 відповідно. Рівень летальності залишається невисоким – 2,7%.

Порушили також питання відкриття непродовольчих ринків.

«Якщо працюють магазини непродовольчих товарів, то треба відкрити й ринки. На таких самих умовах, що й продовольчі: з усіма заходами безпеки для людей, щоб мінімізувати ризики зараження», – наголосив Володимир Зеленський.

 

День Європи в Україні

До відзначення Дня Європи в Україні у 2020 році комунальним закладом «Барвінківська централізована бібліотечна система» була підготовлена та висвітлена віртуальна виставка на сторінках Інтернету (Facebook): «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся».

День Європи –  чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи. Це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників.

Європейський Союз – це 28 держав Європи, які об’єдналися на основі загальнолюдських і демократичних цінностей задля досягнення стабільності, миру та процвітання. Українська держава одним із пріоритетів свого розвитку визначила інтеграцію у європейське співтовариство.

Головним завданням культурної політики ЄС є стратегічний трикутник: культурна спадщина, міжкультурний діалог, розвиток культурних і креативних індустрій. Важливий пріоритет в українському контексті — гендерна рівність.

 

 

 

Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Харківської області станом на 14.05.2020

 

 

 

Звернення Президента України щодо послаблення карантину

 

Бажаю здоров’я, дорогі українці!

Сподіваюся, ви почуваєтесь добре, ваші батьки не хворіють, діти та онуки – здорові. Сьогодні це значною мірою залежить від вашої свідомості та дисципліни. Війна з коронавірусом ще не завершена. Невидимий ворог ще не переможений. Тому наша боротьба продовжується, і я сподіваюсь, ви готові нам у цьому допомагати. Але про це – трохи згодом.

Зараз я хочу перш за все подякувати нашим пожежникам та рятувальникам. Останні дні тема пожеж втратила хайп для деяких ЗМІ та поступово зникла з інформаційного простору. Однак наші пожежники й рятувальники продовжували свою щоденну роботу. І станом на сьогодні в Житомирській області подолано більшість осередків вогню, а на території Зони відчуження всі пожежі у лісових масивах ліквідовано. Дякую за вашу тяжку працю.

Крім цього, сьогодні відбулося засідання Верховної Ради України. Я дякую кожному нашому народному депутату.

Незважаючи на всі чутки та звинувачення, на весь бруд, тиск, ви ухвалили багатостраждальний «банківський закон». Ваше рішення стало зеленим світлом для отримання Україною важливої фінансової підтримки – це мільярди доларів США.

Ну і про найголовніше. Дорогі українці! Вже третій день ми з вами живемо в режимі першого етапу пом’якшення карантину. Ключове слово – пом’якшення. Не скасування, не кінець, а саме пом’якшення. І стосується воно лише окремих видів діяльності.

Це не означає, що тепер усім можна розслабитись: ходити без маски, або збиратися великими компаніями, або не дотримуватись дистанції. Цього ніхто не скасовував.

Другий етап пом’якшення карантину планується на 22 травня. Він торкнеться, зокрема, спортивних змагань, роботи готелів, проведення ЗНО та іншого. Я знаю, що всі зараз не розуміють, яким буде літо. Як планувати відпустку, коли дозволять літаки, коли дозволять потяги. Коли знову запрацюють кінотеатри, пляжі та метро.

Відповідь проста: все це залежить від нас з вами.

Кожен наступний етап пом’якшення можливий тільки тоді, коли ми досягнемо конкретних показників. Зокрема, помірної кількості нових випадків захворювання та некритичного завантаження ліжок у лікарнях.

Простими словами: щоразу, коли ви не надягаєте маску і ризикуєте заразити інших людей, ви самі ж віддаляєте відкриття ресторанів, пляжів та всього іншого.

Зрозумійте – нам узагалі не складно підписати папірець і хоч завтра відкрити метро або дозволити концерти. Та якими будуть наслідки? Мільйон хворих на коронавірус? І тоді замість пом’якшення доведеться посилювати карантин.

Я вкотре прошу вас порівняти нашу статистику та показники інших країн, зокрема сусідів. Нам вдається втримувати ситуацію завдяки вчасним діям та вашій підтримці. Давайте це продовжимо.

Хто з вас хоче по 20 тисяч нових хворих щодня? Хто хоче тисячі смертей щодня? Щоб лікарі падали від перевтоми? І щоб моторошні картинки з фільмів про апокаліпсис стали реальністю на вулицях вашого міста? Впевнений – цього не хоче ніхто.

А тому, будь ласка, будьте відповідальними та робіть кроки назустріч – носіть маски, коли потрібно вийти на вулицю, дотримуйтесь заходів гігієни. Кожен з нас має бути невід’ємною частиною єдиного війська – і тільки тоді ми переможемо хворобу. Наша зброя – терпіння, дисципліна та відповідальність.

Наступні дні – ключові. Зберімось і зробимо все для настання наступного етапу пом’якшення карантину.

Це – тільки в наших руках.

Будьте здорові, дорогі українці!

Бажаю вам 36,6!

Бережімо себе! Збережемо Україну!


 

Денис Шмигаль: З 22 травня можливий перехід до другого етапу карантинних послаблень

 

Проте послаблення карантину не означає повне його скасування.

Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, відкриваючи засідання Уряду в середу, 13 травня.

Він нагадав, що з 11 травня в Україні вступили в дію карантинні пом’якшення, які затвердив Уряд: «Ми бачимо, що бізнес, який було призупинено, почав повертатися на роботу та поступово відновлювати ділову активність. Але я звертаю увагу всіх наших громадян, всього нашого бізнесу та місцевої влади, що послаблення карантину не означає, що коронавірусу більше немає, або він став менш небезпечним. Тому наші рішення мають бути продумані та відповідальні».

Денис Шмигаль зазначив, що якщо буде зберігатися помірна статистика захворюваності, то з 22 травня можливий перехід до другого етапу послаблень, однак не скасування карантину.

Очільник Уряду також зауважив, що відновлення роботи громадського транспорту також залежатиме від динаміки захворюваності: «Уряд, звичайно, чує та дослухається до прохань повноцінно запустити транспорт, зокрема, метрополітен. Але це не моя забаганка не запускати метро. Всі моделі та розрахунки показують, що передчасний запуск – це десятки тисяч хворих».

Щодо виплат 300% надбавок медикам, які працюють з хворими на COVID-19, Прем’єр-міністр зазначив, що неприпустимо, коли Уряд виділяє гроші, а їх не можуть нормально розподілити: «Уповільнення дорівнює халатності. Тут є особиста відповідальність Міністра охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я в цілому».

Денис Шмигаль звернувся до Міністра охорони здоров’я Максима Степанова сьогодні надати інформацію щодо виплат по кожній області.

«Це питання на особистому контролі у Президента, у мене. Сьогодні Національна служба здоров’я України уже перерахувала кошти і 16 лікарень вже отримали понад 86 млн грн, які підуть, у тому числі, й на виплати лікарям вже за квітень. Наголошую, це питання потрібно контролювати, допоки кожен медик не отримає доплату. Неповагу по відношенню до лікарів ми точно терпіти не збираємось. Якщо треба, то будемо ставити і кадрові питання на порядок денний», – наголосив Глава Уряду.

Не менш важливим є продовження розпочатих реформ, зокрема, місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Йдеться про затвердження перспективних планів формування громад ще п’яти областей: Волинської, Кіровоградської, Полтавської, Чернігівської та Закарпатської.

«Реформа адміністративно-територіального устрою попри карантинні заходи продовжується. Це частина великої реформи децентралізації в Україні.  Наша кінцева мета – успішні громади, в яких люди зможуть отримувати якісні сервіси, зокрема, це стосується і якісної медичної допомоги», – підкреслив Денис Шмигаль.

Він також подякував народним депутатам – членам Комітету з питань енергетики та ЖКГ за підтримку запропонованого Урядом антикризового енергетичного плану.

«Перед нами стоять два завдання: перше – це тактичні кроки для стабілізації ситуації у короткостроковій перспективі. Друге – це стратегічні рішення, які дозволять сформувати нормальну системну роботу, де будуть враховані інтереси споживачів, енергетиків та підприємців», – зазначив очільник Уряду та вкотре наголосив, що у цьому році ціна на електроенергію для населення буде незмінною – 1,68 грн.

Крім того, Глава Уряду наголосив на необхідності перезавантаження митної служби. Адже сьогодні через її неефективну роботу Держбюджет недоотримує мільярди гривень. Задача з підготовки та представлення плану щодо підвищення ефективності роботи митниці покладена на Міністра фінансів Сергія Марченка.

Також Денис Шмигаль зупинився на питанні створення нових робочих місць: «Звичайно, що коронакриза негативно вплинула на ринок праці, і ми маємо реагувати. Тільки з початку дії карантину майже 200 тисяч осіб отримали статус безробітного. Тому наша мета – не тільки збереження існуючих робочих місць завдяки програмам з підтримки бізнесу, а й створення нових».

За його словами, у сфері будівництва та дорожньої інфраструктури пропонується створення 154 тис. робочих місць, 150 тис. – у сфері благоустрою, 85 тис. місць у сільському господарстві. Детальний план презентуватиме Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

 

 

Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Харківської області станом на 13.05.2020

 

 

 

 

Аграрії області посіяли 922 тис. га ярих культур

 

 

 

 

Про це повідомили в Департаменті агропромислового розвитку ХОДА.

Зокрема, ярого ячменю посіяно 139,7 тис. га, гороху – 32,9 тис. га, кукурудзи на зерно – 242,7 тис. га, соняшнику – 473 тис. га. Також серед посіяних культур - овес (5,2 тис. га), яра пшениця (8 тис. га), гречка – 0,9 тис. га, просо (1,8 тис. га), цукрові буряки (3,5 тис. га) та соя (14,6 тис. га).

Що стосується озимих культур, то на даний час 85% з них перебувають у доброму та задовільному стані, 15% - слабкі та розріджені.

 

 

 

 

 

Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Харківської області станом на 12.05.2020

 

 

Інформація щодо ситуації з COVID-19

 

Барвінківська районна державна адміністрація інформує, що до сімейних лікарів дорослого та дитячого населення комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Барвініквського району» у період з 04.05.2020 по 11.05.2020 з приводу ГРВІ звернулось 2 особи, з них 1 дитина.

На даний час «На самоізоляції» після перебування за кордоном перебуває 12 осіб.

Станом на 12 травня 2020 року в Барвінківському районі відсутні підтверджені випадки захворювання на CОViD-19.

Також нагадуємо, що послаблення карантинних обмежень не звільняє населення від застосування засобів індивідуального захисту у вигляді масок, носіння рукавичок та дотримання норм гігієни.

Необхідно дотримуватися заходів індивідуальної безпеки, дотримання соціальної дистанції.

 

 

 

Шановні медичні сестри!

 

12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. З нагоди Вашого професійного свята прийміть щирі вітання та безмежну вдячність за Ваші чуйні серця, за врятовані життя, за повернуте здоров’я мешканців нашого району!

Складно собі уявити нашу медицину без медичної сестри. Це одна з найгуманніших професій нашого часу, так як життя людини, її здоров’я-головні цінності для кожного. Саме вони виконують усі призначення лікаря, їх небайдуже слово відіграє чималу роль у процесі видужання хворого.

У Всесвітній день медичної сестри сердечно дякую Вам за самовіддану працю і бажаю всім медичним сестрам здоров’я, невичерпної енергії, доброти, любові та справжнього людського щастя! Нехай добра вдача та оптимізм допомагають долати труднощі. Хай щедро розквітають у Ваших родинах злагода та любов! 

 

З повагою,

Голова районної державної адміністрації         Володимир РЄЗНІКОВ

 

Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Харківської області станом на 11.05.2020

 

 

 

 

«НАМ ЖИТИ ТА ПАМ’ЯТАТИ»

 

9 травня – День Пам’яті та примирення – свято і світле, і сумне одночасно. З одного боку, наша армія здобула перемогу, звільнила нашу країну. Але все це дуже дорогою ціною – мільйонів життів, річок сліз і безліччю покалічених доль. Подякувати ветеранам – живим і померлим – за їхній подвиг це найменше, що ми можемо зробити.

Цього року через карантин всі масові заходи скасовано, через що працівниками бібліотечних та музейних закладів до 75-річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні були підготовлені та висвітлені віртуальні виставки на сторінках Інтернету (Facebook): літературна поличка «Шляхами мужності та слави»; виставка - інсталяція «Кроки у безсмерття»; історико – краєзнавчий куточок  «Згадаємо великі ті роки».

Святий обов’язок – донести до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, радощі перемог та біль втрати бойових друзів, зробити все для того, щоби ніколи не перервався зв’язок поколінь.

 

 

 

 

До плану формування громад області внесуть зміни

 

"Ми відстоюємо той Перспективний план формування територій громад Харківської області, який ми подали, і який задовольняє жителів регіону. Я – на боці людей, і тому для нас це дуже важливо.

Я не дозволю спекулювати, маніпулювати, а також політизувати це питання. Здоровий глузд та інтереси людей – мої пріоритети",-зазначив голова обласної державної адміністрації. (Докладніше)

 

Дорогі українці!

 

Сьогодні, у День пам’яті та примирення, ми вклоняємось перед усіма, хто захищав світ від нацизму. Захищав рідну українську землю та загинув у роки Другої світової війни. Ми відзначаємо подвиг українського народу та його внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції. В ніч з 8 на 9 травня ми зустрінемо першу хвилину миру – мить падіння та капітуляції нацистського режиму.

Всього за одну хвилину можна змінити світ. Можна врятувати його. А можна – знищити. Віддати наказ на перший обстріл, наслідком якого стануть десятки мільйонів людських життів.

У цей день Україна разом з усім цивілізованим світом промовляє: Never again. Ніколи знову. Сьогодні це два найважливіших слова для історії людства та його майбутнього. І вони не можуть стати просто формальністю.

Ми всі, а особливо молоде покоління, раді жити у світі, де панує повага та рівність, де немає місця ксенофобії та расизму. І ми не маємо права забути, яку ціну заплатили наші предки, щоб українці мали можливість жити в такому світі. І не маємо права забути, що саме ми маємо на увазі, коли кажемо: «Ніколи знову». Це страшні спогади учасників війни, які ніколи знову не можуть стати реальністю.

Я процитую лише декілька з цих моторошних картин пам’яті.

«Пройшла злива з нацистських бомб. Ми вийшли зі сховища. Лікарня, де я народився, була зруйнована. Школа, де я вчився, була зруйнована. Будинок, де я жив, був зруйнований. За кілька хвилин з лиця землі стерли моє життя».

«Спалах. Ти приходиш до тями. Друг, з яким ти хвилину тому розмовляв, не має голови… Коли нас забирали на війну, я обіцяв його мамі піклуватися про нього. В цю мить ти більше не хочеш жити».

«Викладачі казали, що мій син може стати піаністом світового рівня. Він повернувся з війни без обох рук…»

«Нас посадили у вагони для худоби й відправили на примусові роботи. Зранку на роботу нас вели поліцаї з собаками. А назад у бараки – без собак. Вони знали, що після 12 годин каторги у нас немає сил, щоб навіть думати про втечу».

Голод, бомбардування, блокади, масові розстріли, каральні операції, концтабори та газові камери. Ніколи знову.

Три тисячі (з них половина – діти) заживо спалених та розстріляних у селі Кортеліси. Майже сім тисяч спалених та розстріляних у Корюківці. Понад сто тисяч страчених у Бабиному Яру. Ось чому ми кажемо – ніколи знову. Ось чому ми маємо пам’ятати, до чого призводить ненависть, агресія та божевільна ідеологія про світове панування однієї нації.

За шість років війни загинуло понад вісім мільйонів українців. У Другій світовій загинув кожен п’ятий українець.

І я не знаю, чи взагалі можливо повною мірою усвідомити ці цифри. Мільйони скалічених доль. Мільйони шрамів на землі у вигляді могил. Мільйони дітей, які більше не почують батьківську казку перед сном. Мільйони матерів, що більше не обіймуть своїх синів. Мільйони осель, у які ніхто не повернеться. Мільйони листів, що лишилися без відповіді. Мільйони ненаписаних книжок, віршів та пісень. Мільйони несказаних «Я тебе кохаю».

І все це разом – мільярди причин для людства не допустити подібного ніколи знову.

Шановні громадяни!

Зараз я перебуваю на Луганщині, у Міловському районі, неподалік села Півнівка. Тут у грудні 42-го року почалося вигнання гітлерівських окупантів з української землі. До завершення війни ще було далеко. Але наші дідусі та бабусі з кожного куточка країни боролися з нацизмом, захищали рідну землю, гинули за Батьківщину та перемогли заради нас з вами.

Щоб наступні покоління українців могли вільно жити на своїй землі, у своїй державі в мирі та злагоді.

Сьогодні наші мужні хлопці та дівчата боронять Українську державу, наш суверенітет і територіальну цілісність. Заради миру, якого ми так потребуємо. Заради процвітання незалежної України. Заради наступних поколінь.

Дорогі українці!

Сьогодні ми вшановуємо пам'ять усіх ветеранів, що протидіяли нацистам, усіх підпільників, військовополонених, остарбайтерів, бранців концтаборів, дітей війни та кожного, хто постраждав від нацистської окупації.

Ця війна принесла порожнечу в наші міста та села, в наші родини, в наші душі та серця. Ми можемо заповнити цю порожнечу молитвою за душі загиблих і закатованих. Заповнити її розповідями молодому поколінню про жахіття Другої світової задля неповторення цієї катастрофи.

Перегляньте сьогодні фотографії своїх дідусів, бабусь, прадідів та прабабусь. Перечитайте їхні листи. І без зайвих пафосу та помпи, про себе, в душі, просто скажіть їм «Дякую». Повірте, вони почують.

І знатимуть, що ми пам’ятаємо.

Ну а на цьому місці вже незабаром ми відновимо символ нашої пам’яті.

Пам’яті всіх, хто загинув за Україну.

Ніколи знову!

 

Звернення голови Харківської обласної державної адміністрації Олексія Кучера 09 травня

 

Друзі!

Саме з цієї висоти в 1943-му році здійснювали командування визволенням Харкова. Наказ штурмувати захоплене місто війська Степового фронту отримали вночі 22 серпня. А 23-го наше місто нарешті звільнили – після майже 2 років окупації.

Кожного року 9 травня всі зустрічаються саме тут – на висоті Конєва, щоб вшанувати людей, які вигнали німецьких окупантів з Харкова та України.

Через карантин сьогодні ми не можемо зібратися тут разом. Але це не зменшує значущість цього дня.

Ми пам’ятаємо. Ми пишаємося. Ми безмежно вдячні.

Вічна пам'ять полеглим героям. Слава живим!

Дорогі ветерани, ви – приклад для сучасних воїнів. Ви – наша сила та наша совість.

Здоров’я вам та довгих років життя!

 

 

Друзі!


Для кожного з нас перші дні травня – це дні пам’яті найстрашнішої війни всіх часів. Героїв та жертв тієї війни ми пам’ятатимемо завжди. Адже для кожного з нас це - особиста історія.

 

Спогади про цю війну зберігаються в кожній родині. У кожного вони різні: в когось діди та прадіди воювали й повернулися, в когось – загинули, були в окупації чи в полоні. Тому я переконаний, що в ці дні нікому не потрібні нагадування про кількість загиблих і кількість спустошених міст та сіл.

 

Історія того, як воювали, виживали та рятували один одного люди закарбована в нашій пам’яті разом із образами наших дідусів і бабусь, разом зі світлинами родичів, яких ми втратили в тій війні.

 

8 та 9 травня ми ще раз згадаємо тих, хто пішов, та ще раз подякуємо тим, хто пережив цю війну й зараз поруч із нами. На жаль, цього року ми не зможемо зробити це все разом. Карантин триває, і я дуже прошу всіх дотримуватися обмежень і в ці травневі дні. Пам’ять – не на меморіалах, вона – в нашій душі та серці.

 

Шануймо героїв! Пам’ятаймо всіх, хто загинув.

 

Дякую всім ветеранам, які сьогодні з нами. Здоров’я вам та сил!

 

Голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер

 

 

Олексій Кучер привітав ветеранів з прийдешнім святом

 

Голова ХОДА особисто відвідав ветеранів Другої світової війни Олексія Прокоф’єва та Михайла Карпєєва 8 травня.

Олексій Кучер подякував ветеранам за їх внесок у перемогу над нацизмом та передав особисті вітання від Президента України Володимира Зеленського.

«Я тут для того, щоб передати особисті привітання від Президента України Володимира Зеленського, - повідомив голова ХОДА. - Я кажу вам дякую, ми всі вам вдячні. І бажаю вам міцного здоров'я, в першу чергу».

За словами Олексія Прокоф’єва, така увага до його покоління дуже приємн

«Відрадно те, що шануєте те покоління, на яке випала ця найстрашніша Друга світова війна», - сказав Олексій Прокоф’єв.

Ветеран поділився з очільником області своїми спогадами тих років.

«Я почав війну в підрозділі, ми мали завдання вийти назустріч американцям, - пригадує Олексій Юхимович. - Закінчив війну під Прагою. Був поранений, звідти відправили в госпіталь, тож день перемоги зустрічав у госпіталі. Ось так для мене скінчилася війна».

Михайло Карпєєв згадав сотні бойових вильотів, розповів про свій шлях на цій війні та подальшу участь у бойових діях в Афганістані.

За словами близьких, Михайло Полікарпович щороку 9 травня з нетерпінням чекає на привітання та гостей, адже дня нього це особливий день.

 

 

Звернення голови районної державної адміністрації

 

8 і 9 травня у День пам’яті та примирення й День перемоги у Другій світовій війні Україна згадує усіх героїв, хто виборов свободу та переміг фашизм. Ми шануємо усіх учасників бойових дій, які не шкодуючи власного життя звільняли Батьківщину від окупантів.

Всі ми пишаємося подвигом наших визволителів. Перемога – плід титанічних зусиль десятків держав та сотень народів. З Україною пов’язані основні події цього найстрашнішого в історії людства воєнного протистояння, адже Друга Світова війна – це мільйони українських долей, виживання протягом років у надважких умовах.

Український народ зробив вагомий внесок у перемогу. Пам’ять про цей подвиг ми маємо берегти та передавати нашим дітям і онукам.

Хочу побажати міцного здоров’я, нових сподівань і звершень, процвітання, щастя і незмінного благополуччя — це найкраща данина нашим рідним, дідам і прадідам.

 

Голова районної державної адміністрації Володимир Рєзніков

 

 

Обласний онлайн концерт

 

Друзі!

Карантин вніс свої особливості в усталені традиції, але в ХХІ столітті можливо все!

Саме тому Управління культури і туризму ХОДА спільно з артистами підготували для вас перший онлайн-концерт до Дня пам'яті та примирення і 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Він відбувся сьогодні о 18:00, але доступний у будь-який час за посиланням: https://youtu.be/DMpBxwZeMzg

Приємного перегляду!

 

 

 

 

 

 

 

Ніколи  не зітруться з пам’яті поколінь переможні дні

сорок п’ятого.

 

8 та 09 травня 2020 року голова районної державної адміністрації Володимир Рєзніков, голова районної ради Валентина Щолок, міський голова Олександр Бало, голова громадської організації Барвінківської районної організації ветеранів України Харківської області Віктор Седенко, голова районної організації воїнів - інтернаціоналістів Віктор Тацюк та голова спілки учасників АТО Олександр Пономаренко поклали квіти до Пам’ятника загиблим барвінківчанам та  меморіалу Скорботна мати на Чумацькій горі.

У ці дні вклонилися світлій пам’яті полеглих у роки Другої Світової війни воїнів - визволителів, хвилиною мовчання вшанували пам'ять усіх, хто ціною власного життя здобув перемогу, мир і свободу для нащадків.

Керівники району відвідали учасників бойових дій за місцем їх проживання, вручили квіти та подарунки, подякували за величний Подвиг.

З кожним роком все менше залишається їх у життєвому строю. Дають про себе знати опалена війною молодість, сирі окопи і бліндажі, голод і холод, хвороби і рани. Їхні груди вкриті медалями, голови посивіли. Але вони пам`ятають ті страшні часи, хоч часто їм і не хочеться про них згадувати.

75 років у довічному боргу наше покоління перед кожним ветераном війни, який пройшов через горнило битв, виборов перемогу та відбудував Державу.

Земний уклін усім, хто виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував рідний край!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Харківської області станом на 07.05.2020

    

 

  

Вихід з карантину повинен бути плановим і помірним. Президент

 

В Україні за добу від коронавірусу одужала рекордна кількість людей – 299. Водночас заразилося більше громадян, ніж у попередні дні, – 507.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на традиційній нараді з представниками Кабінету міністрів та головних державних відомств, відповідальних за заходи із запобігання поширенню COVID-19, що відбулася під головуванням Президента.

На нараді також порушували питання запуску транспорту, серед іншого – метрополітену. Денис Шмигаль повідомив, що за планом, який напрацював уряд, відкриття метрополітену не може відбутися до 22 травня. Адже ранній запуск громадського транспорту загрожує поширенням епідемії коронавірусу, ситуація з якою ще не стабілізувалася.

«Плановий помірний підхід до виходу з карантину – це правильно. Попри втому, не можна ставитися легковажно до епідемії. Сьогодні кількість заражених – понад пів тисячі. Транспорт – це прямий спосіб поширення цієї небезпеки», – наголосив Президент України.

 

 

 

Шановні військовослужбовці та ветерани механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військ, частин і підрозділів

Сухопутних військ Збройних Сил України!

 

6 травня ми висловлюємо глибоку пошану та повагу усім воїнам механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових підрозділів та з'єднань Сухопутних військ Збройних сил України.

Це свято встановлене Указом президента України від 19 квітня 2019 року з «метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій».

Саме піхотинці щоденно демонструють стійкість, непереможний характер, відвагу та мужність, доводячи, що немає такої сили, яка може здолати їх волю до перемоги над агресором. Саме на піхоту війна покладає найбільші навантаження, а на долю воїнів-піхотинців лягає найважчий тягар бойових дій та військового побуту.

Ваша мужність та сила здатні подолати будь-які перешкоди.

Щиро зичу миру та спокою Вам, дорогі друзі, подальших успіхів у вдосконаленні бойової майстерності, добра та достатку Вашим оселям.

 

Слава Україні!

 

 

З повагою,

Голова районної державної адміністрації                Володимир РЄЗНІКОВ

        

 

Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Харківської області станом на 06.05.2020

 

 

 

Барвінківська районна державна адміністрація інформує

 

До сімейних лікарів дорослого та дитячого населення комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Барвініквського району» у період з 27.04.2020 по 04.05.2020 з приводу ГРВІ звернулось 16 осіб, з них 7 дітей.

Також комунальним некомерційним підприємством «Барвінківська центральна районна лікарня» обстежено 3 особи за допомогою експрес-тесту на COVID-19.

«На самоізоляції» після перебування за кордоном залишаються 6 осіб.

Станом на 05 травня 2020 року в Барвінківському районі відсутні підтверджені випадки захворювання на CОViD-19.

Нагадуємо, що дотримання умов карантину є першочерговим заходом з метою непоширення коронавірусу на території району.

 

За останню добу в області на коронавірус захворіли 19 осіб

 

 

 

Не залишимо дітей без уваги

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширення на території України короновірусу COVID-19», доручення голови Харківської обласної державної адміністрації від 04.05.2020 № 01-30/3598 за підсумками селекторної наради під головуванням т.в.о. Міністра освіти і науки України Любомири МАНДЗІЙ та Міністра соціальної політики України Марини ЛАЗЕБНОЇ від 23 квітня 2020 року, з 12 березня поточного року на всій території України припинено відвідування закладів освіти та запроваджені інші заходи, які передбачають перебування дітей вдома та повернення їх в родини із закладів інституційного догляду та виховання системи освіти.

На територію  району було повернуто 29 дітей із 21 сім’ї,  з них 13 дітей, які проживають у 7 сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Працівниками служби у справах дітей Барвінківської районної державної адміністрації, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюється дистанційний моніторинг забезпечення прав дітей, які повернулися до сімей із закладів інституційного догляду та виховання, проводяться обстеження умов проживання родин з дітьми, які перебувають на обліку соціальних служб, не залишаються без уваги діти – сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають у сімейних формах виховання.

За результатами роботи, з’ясовано, що діти перебувають вдома,  проходять дистанційний курс навчання та дотримуються правил карантину.

 

 

Цього тижня розпочинаємо підготовку до виходу з карантину. Президент

 

Про це йшлося на щоденній селекторній нараді з питань запобігання поширенню коронавірусу, що відбулася під головуванням Володимира Зеленського.

Кабінет Міністрів України готує рішення, яке допоможе підприємцям і споживачам підготуватися до безпечного виходу з карантину.

«Ми маємо тримати обмежувальні заходи до 11 травня, як і обіцяли, адже здоров’я людей – найважливіше. Стабільна ситуація з поширенням COVID-19 та відсутність критичної кількості хворих у нас - тільки завдяки вчасним карантинним заходам. Але оскільки бізнесу треба підготуватися до виходу з карантину: закупити товар, провести дезінфекцію, попередити людей – ми всією країною готуватимемося до цього вже на поточному тижні», – зауважив Володимир Зеленський.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що уряд розробляє алгоритми безпечного відкриття об’єктів оптово-роздрібної торгівлі непродовольчими товарами (крім торговельно-розважальних центрів), салонів краси, автосалонів, музеїв, бібліотек та інших закладів громадського відвідування, які матимуть чіткі правила дотримання санітарних норм. 

Розглядають також можливість відкриття літніх майданчиків закладів громадського харчування, однак місцева влада може обмежувати їхню роботу чи закривати з огляду на ситуацію, яка склалася в місті та регіоні.

Послаблення карантинних заходів потрібне для підтримки економіки України, однак вони можуть бути посилені знову в разі загострення епідеміологічної ситуації. Адже навіть Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) продовжила глобальний надзвичайний стан.

 

 

 

 

Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Харківської області станом на 04.05.2020

 

Держава має забезпечити план повернення до звичайного життя, але з новими правилами безпеки. Президент

 

Володимир Зеленський провів традиційну нараду з представниками Кабінету міністрів та головних державних відомств, відповідальних за заходи із запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

Міністерство охорони здоров’я повідомило, що Україна поступово збільшує кількість тестувань на коронавірус.

Також було наголошено на потребі розроблення плану виходу з режиму карантину.

«Ми ще не здолали коронавірус повністю, але вже маємо думати наперед, як правильно виходити з карантину. Знаю, що цього хочуть усі. І держава має забезпечити надійний план повернення до звичайного життя, але з новими правилами безпеки», – наголосив Володимир Зеленський.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд уже працює над механізмами щодо послаблення карантинних обмежень.

 

 

 

В області відновлять роботу деяких продовольчих ринків

 

Відповідно до рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій продуктові ринки можуть працювати, починаючи з 30 квітня.

Засідання КТЕБ відбулося 30 квітня під керівництвом голови ХОДА Олексія Кучера.

Роботу деяких ринків регіону вирішили відновити відповідно до вимог постанови головного державного санітарного лікаря України від 27 квітня - «Щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у місцях торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках». Дозволи на роботу ринки отримають лише за виконання жорстких санітарних вимог.

Також у ході засідання комісії в.о. головної санітарної лікарки Харківської області Любов Махота підкреслила, що не працюватимуть продовольчі ринки у населених пунктах, де зафіксовано велику кількість захворювань на COVID-19. Це, зокрема, місто Валки та село Високопілля Валківського району, Зміїв та декілька населених пунктів Зміївського й Харківського районів тощо.

На ринках, які відновлять торгівлю, співробітники Держпродспоживслужби у Харківській області будуть проводити щоденні позапланові перевірки дотримання протиепідемічних вимог. Відповідно до рішення КТЕБ на кожному агропродовольчому ринку протягом усього часу його роботи мають бути присутніми не менше двох інспекторів.

Крім того, під час комісії розглянули питання щодо запобігання виникненню пожеж у лісових масивах на період високого класу пожежної небезпеки. Особливо актуальним це питання є напередодні травневих свят.

Враховуючи суху вітряну погоду, а також випадки підпалів у лісових масивах та на звалищах твердих побутових відходів, під час КТЕБ було прийняте рішення - заборонити відвідування лісових масивів та в’їзд до них автотранспорту. Патрулювати найбільш пожежонебезпечні лісові масиви будуть співробітники Національної поліції.

 

      

Поиск

ІЗЮМСЬКА ОДПІ

Туристичні маршрути

Консультація міністра юстиції

Безоплатна правова допомога

НАДС інформує

Соціальний захист населення

Дорожня карта

Колективні договори

Протидія домашньому насильству

Барвінківська районна філія ХОЦЗ
 

 


 

 

 

© 2011 Барвінківська районна державна адміністрація
html counterсчетчик посетителей сайта